Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Tütün Eksperliği Yüksekokulu hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Tütün Eksperliği Yüksekokulu hakkında bilgiler edinecek ve Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Tütün Eksperliği Yüksekokulu hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu İş İmkanları Hakkında Bilgi Tütün Eksperliği Yüksekokulu İş Olanakları Hakkında Bilgi
Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunlarına, tütün eksperi ve yönetici olarak, yaprak tütün işleme ve sigara fabrikalarında çalışmaları yanında, Tarım Bakanlığı bünyesinde bulunan İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri’nde görevler almalarını ve serbest mühendis, müşavir, bilirkişi, hakem olarak çalışmalarını sağlayacak eğitsel donanım kazandırılmaktadır.

4733 Sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'a göre ‘’Türkiye'de Tütün Eksperliği yapmak için, Tütün Eksperliği yüksek okullarından veya muadili yerli ve yabancı okullardan lisans düzeyinde yüksek öğrenim diploması alarak mezun olmak şarttır. Tütün Eksperi unvanına sahip olmayanlar, tütün alım ve satım muayenelerini, tütün vasıf, değer ve nevilerinin belirlenmesini ve tütün işleme, bakım, fabrikasyon eksperliği yapamazlar, tütün işlerinde bilirkişi ve hakem olamazlar. Tütün eksperlerinin görev, yetki ve mesleki sorumlulukları Kurul tarafından çıkarılacak yönetmeliklerle düzenlenir

Tütün Eksperliği Yüksekokulu iş bulma imkanı, Tütün Eksperliği Yüksekokulu iş olanakları hakkında bilgi, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları ne iş yapar, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları nerelerde çalışır, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları ne kadar maaş alır, Tütün Eksperliği Yüksekokulu maaşı ne kadar, Tütün Eksperliği Yüksekokulu kazançları


Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Gümrük ve Tekel Bakanlığınca İstanbul'da kurulan Tütün Eksperleri Yüksekokulu (TEYO),1975 yılında İstanbul da öğretime başlamıştır.
Yükseköğretim Kurulunun 01.03.1991 tarih ve 91.9.257 sayılı kararı ile TEYO mezunlarına“Tütün Teknolojisi Mühendisi” unvanı verilmeye başlanmıştır.
1987 yılında İstanbul'dan Akhisar'a nakli kararlaştırılan ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesine bağlanan Yüksekokulun adı ve bağlantısı 1992 yılında yürürlüğe giren 3837 sayılı yasa ile Tütün Eksperliği Yüksekokulu olarak değiştirilmiş ve Manisa da kurulan Celal Bayar Üniversitesine bağlanmıştır.

ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavda, YGS-2 puan türünde yeterli puanı sağlayabilmiş olmak şartı aranır.

Kayıt esnasında adayların tam teşekküllü bir devlet hastanesinden aldıkları sağlık raporuna ilave olarak, renk körü olmadıklarını belgelendirmeleri gerekir.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Tütün Eksperliği Yüksekokulu hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Tütün Eksperliği Yüksekokulu hakkında bilgi, Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü ile ilgili bilgiler, Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü hakkında herşey, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Hakkında Bilgi
Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tutun-eksperligi-yuksekokulu-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/tutun-eksperligi-yuksekokulu-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için