Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Uçak Gövde Motor Bakım hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uçak Gövde Motor Bakım hakkında bilgiler edinecek ve Uçak Gövde Motor Bakım bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uçak Gövde Motor Bakım hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uçak Gövde Motor Bakım İş İmkanları Hakkında Bilgi Uçak Gövde Motor Bakım İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ülkemiz hava aracı Bakım Onarım Yenileme (BOY) işletmelerinin kabiliyet ve faaliyetleri değerlendirildiğinde, mevcut yolcu/kargo uçaklarımızın yaklaşık 700 milyon ABD Doları tutması beklenen bakımlarının %70’inin yerli kuruluşlarımızca gerçekleştirildiği görülmektedir. Bakım hizmetlerinin önemli bir kısmı THY Teknik’in tarafından sağlanmaktadır.

Ülkemiz BOY hizmetlerinin %85’ini gerçekleştirmekte olan THY Teknik, 2.140 personel ile çok gelişmiş bakım kabiliyetine sahiptir. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 2012 yılında faaliyete geçmesi öngörülen, 372.000 m² alana yerleşik 3.500 personeli çalışacağı “Havacılık Bakım Onarım ve Modernizasyon Merkezi”nde (HABOM) aynı anda 12 dar gövde ve 3 geniş gövde olmak üzere toplam 15 uçağa bakım hizmeti verilebilecektir. Söz konusu tesis ile 2020 yılında bakım-onarım pazarından 1 milyar ABD Doları pay alınması öngörülmektedir.

Bakım sektörünün diğer 2 önemli kuruluşundan MNG Teknik 602, myTECHNIC 617 personeliyle,  çok sayıda yerli/yabancı müşteriye hizmet vermektedir. Her iki kuruluşta da komponent bakım kabiliyetleri mevcuttur.

Yukarıdaki 3 büyük firmanın öngörüleri incelendiğinde, hem ulusal havacılık sektörümüzün büyüme hızı sayesinde, hem de bölgemizde bulunan havacılık kuruluşlarına Türkiye’de bakım hizmeti verilmesi isteği doğrultusunda, önümüzdeki 10 yıl içerisinde, BOY sektörünün 2 katına büyüyeceği değerlendirilmektedir.

Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü İş Olanakları
Mezun öğrenciler Türk Hava Yolları A.O., Türk Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkezleri, özel hava yolu işletmeleri ve havacılık alanında faaliyet gösteren diğer işletmelerin teknik bölümlerinde çalışmaktadır.

Uçak Gövde Motor Bakım iş bulma imkanı, Uçak Gövde Motor Bakım iş olanakları hakkında bilgi, Uçak Gövde Motor Bakım mezunları ne iş yapar, Uçak Gövde Motor Bakım mezunları nerelerde çalışır, Uçak Gövde Motor Bakım mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uçak Gövde Motor Bakım mezunları ne kadar maaş alır, Uçak Gövde Motor Bakım maaşı ne kadar, Uçak Gövde Motor Bakım kazançları

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Hava araçlarında Gövde ve Motor Bakımı faaliyetleri, günümüzün hava ulaşımında ileri teknolojiyi en üst düzeyde kullanan bir eğitim sayesinde mümkün olmaktadır.    Hızlı ve güvenli ulaşımı gerçekleştiren hava araçları, ileri teknoloji bilgisi ve donanımın uygulama alanlarının başında yer almaktadır.  Bu nedenle bölümün laboratuvar ve atölyeleri, bakım ve onarım konusunda yetkin teknik elemanların eğitimine olanak sağlayacak donanım ve altyapıya sahip olacak şekilde kurulmuştur. Bölümde öğrenciler, hava aracında bulunan gövde, motor, pervane ve diğer alt sistemlerin bakım ve onarımının çağdaş yöntem ve teknikle nasıl yapılacağını öğreneceklerdir.

Ayrıca sınıfta öğrendikleri temel bakım konusundaki teorik bilgileri hidrolik, pnömatik sistemler, gas türbinleri, pistonlu motorlar, iniş ve frenleme sistemleri vb.  bakımı ve onarımını  hava aracı üzerinde nasıl uygulayacaklarının pratiğini yapacaklardır. Eğitimlerinin önemli bir kısmını laboratuvar ve atölyede gerçek hava aracı sistemlerini kullanarak ve pratik yaparak geçireceklerdir.

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uçak Gövde Motor Bakım hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Uçak Gövde Motor Bakım hakkında bilgi, Uçak Gövde Motor Bakım bölümü ile ilgili bilgiler, Uçak Gövde Motor Bakım bölümü hakkında herşey, Uçak Gövde Motor Bakım mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uçak Gövde Motor Bakım mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Hakkında Bilgi
Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ucak-govde-motor-bakm-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ucak-govde-motor-bakm-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için