Uçak Gövde Motor Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Uçak Gövde Motor hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uçak Gövde Motor hakkında bilgiler edinecek ve Uçak Gövde Motor bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uçak Gövde Motor hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uçak Gövde Motor İş İmkanları Hakkında Bilgi Uçak Gövde Motor İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunu olup da işe başlayanların yaptıkları işler genellikle şunlardır:
- Uçakların motor, gövde, kuyruk, kanat, iniş takımı gibi aksamlarını kontrol ederek; gerekli ayar, onarım, monte kontrol, test, servis ve bakımını yapar,
-Madensel malzemeler üzerinde ısıl işlem ve mekanik testler yapar.
-Uçak parçalarında tahribatsız muayene kontrollerini yapar,
- Korozyondan korunma işlemleri yapar,
- Sökülebilir bağlantı elemanlarını kontrol eder,
-Saç metal, perçinleme işlemleri yapar,
- Metal olmayan uçak malzemelerinin, hareket iletim elemanlarının bakım kontrolünü ve onarımını yapar,
-Uçak gövde yapılarında yapısal onarım yapar,
- Kanat ve empenange bağlantılarını yapar,
- Pnomatik, hidrolik sistemlerin bakımını yapar,
-Aletli gösterge ve aviyonik sistemleri analiz eder,
-Oksijen sistemlerinin, buz önleme ve yağmurdan korunma sistemlerinin ve su ve atık su sisteminin bakımını yapar,
- Uçak ekipman ve mefruşatının bakımını yapar,
-Termodinamik, motor performans hesaplamaları yapar,
-Motor kısımlarının, yağlama, yakıt, hava, ilk hareket sisteminin, güç artırma ve ateşleme sisteminin bakımını yapar,
-Turbo-prop, turbo şaft motorların bakımını yapar,
-Yardımcı güç ünitesi (APU)’nin bakımını yapar
-Motorun dış bağlantılarını yapar ve korumaya alır,
- Motor gösterge sistemlerinin bakımını yapar,
-JAR-66 ve JAR-145 kurallarını uygular.

Uçak Gövde-Motor Bölümü İş Olanakları
Bu program mezunları özellikle uçak bakımı yapan özel sektör şirketlerinde, askeri kuruluşlarda ve emniyetin uçak bakım birimlerinde, lisans sahibi oldukları takdirde Avrupa Birliği ülkelerinin tamamında çalışabilirler. Mezunların iş imkânları giderek artmakta ve istihdam seçenekleri gittikçe çoğalmaktadır. Uçak bakımı yapılan büyük şehirlerdeki şirketlerde iş bulma şansı daha yüksektir.

Uçak Gövde Motor iş bulma imkanı, Uçak Gövde Motor iş olanakları hakkında bilgi, Uçak Gövde Motor mezunları ne iş yapar, Uçak Gövde Motor mezunları nerelerde çalışır, Uçak Gövde Motor mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uçak Gövde Motor Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uçak Gövde Motor mezunları ne kadar maaş alır, Uçak Gövde Motor maaşı ne kadar, Uçak Gövde Motor kazançları

Uçak Gövde Motor Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bölümün amacı, yolcu ve kargo uçaklarının, uçak elektronik ekipmanlarının mekanik ve motor olmak üzere parçalarının bakımını, montajını, onarımını ve üzerinde yapılan değişiklikleri sivil havacılık kuralları dahilinde yapan lisans sahibi kişileri yetiştirmektir.

Uçak Gövde Motor Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uçak Gövde Motor hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Uçak Gövde Motor hakkında bilgi, Uçak Gövde Motor bölümü ile ilgili bilgiler, Uçak Gövde Motor bölümü hakkında herşey, Uçak Gövde Motor mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uçak Gövde Motor mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Uçak Gövde Motor Bölümü Hakkında Bilgi
Uçak Gövde Motor Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ucak-govde-motor-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ucak-govde-motor-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için