Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Uçak ve Uzay Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uçak ve Uzay Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uçak ve Uzay Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uçak ve Uzay Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Uçak ve Uzay Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar TAI, TEI, vb hava aracı veya hava aracı parçası üreten işletmelerde, THY Teknik, My Technic vb hava aracı bakımı yapan işletmelerde ve SHGM, TÜBİTAK, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Hava İkmal Bakım Merkezleri gibi kamu kuruluşlarında, askeri ve sivil havacılık alanlarında tasarım, ar-ge, üretim, bakım vb alanlarda istihdam edilebilir.

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü İş Olanakları
Mezunlar; Türk Hava Yolları A.O., Türk Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkezleri ve özel havayolu işletmelerinin bakım onarım işlerinde; TUSAŞ, TEI ve havacılık alanında faaliyet gösteren diğer işletmelerin teknik bölümlerinde mühendislik hizmetleri vermek üzere çalışma imkanları bulabilir; TUBİTAK-MAM, SAGE araştırma merkezleri, ROKETSAN, HAVELSAN gibi firmalarda görev alabilirler. Mezunlar İngilizce diline profesyonel anlamda hâkim olacakları için yurtdışında da havacılık ve uzay teknolojisi firmalarında çalışabilirler. Mezunların bir kısmı ise akademik personel olarak kariyer imkanı bulabileceklerdir.

Uçak ve Uzay Mühendisliği iş bulma imkanı, Uçak ve Uzay Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-4500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Uçak ve Uzay Mühendisliği maaşı ne kadar, Uçak ve Uzay Mühendisliği kazançları

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümü; yapı ve malzeme, aerodinamik, aviyonik, itki sistemleri, uçak ve uzay aracı tasarımı, sistem performansı, dinamik ve kontrol, sistem mühendisliği ve benzer alanlara ilgi duyan öğrencilere kariyer imkânı sunmaktadır. Bölümün hedefi, askeri ve sivil kullanıma yönelik uçak ve uzay araçlarının tasarımı, geliştirilmesi, analizi, test edilmesi ve üretimidir.

Uçak ve uzay mühendisliği bölümü, mesleğin ilgi alanlarına temel oluşturan matematik ve fiziğin yoğun olduğu bir ders müfredatı sunar. Programın temel amacı öğrencilerine araştırma ve deney yöntemlerinde ve veri toplamada yeterlilik, ileri derecede analitik ve mantıksal düşünme kabiliyeti, yüksek seviyede matematiksel ve fiziksel bilgi, mekanik ve mühendislik bilgilerini de kapsayan disiplinler arası kabiliyetler, karşılaşılan karmaşık teknik zorlukları tespit edebilme ve üstesinden gelebilme gibi teknik ve bilimsel yetiler kazandırmaktır. Bu kritik beceriler, ulusal ve uluslararası uçak-uzay kurumlarında ve akademide kalifiye iş bulabilmede ciddi bir öneme sahiptir.

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uçak ve Uzay Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Uçak ve Uzay Mühendisliği hakkında bilgi, Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ucak-ve-uzay-muhendisligi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ucak-ve-uzay-muhendisligi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için