Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Ulaştırma ve Lojistik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Ulaştırma ve Lojistik hakkında bilgiler edinecek ve Ulaştırma ve Lojistik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Ulaştırma ve Lojistik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Ulaştırma ve Lojistik İş İmkanları Hakkında Bilgi Ulaştırma ve Lojistik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ulaştırma ve Lojistik mezunları, kamu ve özel sektörde iş bulmak imkanına sahiptir. Hava, kara, deniz ve demiryolu taşımacılık şirketlerinin tamamı ile lojistik, depolama ve nakliye firmaları, yük ve yolcu taşımacılığı yapan firmalar, taşıma organizatörleri, forwarder’lar ve gümrük müşavirlikleri, ticari faaliyetlerle uğraşan firmaların lojistik departmanları potansiyel iş imkanlarının en önde gelenlerini oluşturmaktadır. Mezunlarımız hava yollarında ve hava alanlarında yönetim ve yer hizmetlerinde, liman yönetiminde, gemi yükleme ve depolama alanlarının yönetiminde iş bulabilmektedir.

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü İş Olanakları
Eğitim süresini tamamladıktan sonra , mezunların kazandıkları ünvan LOJİSTİSYEN olarak isimlendirilmiştir. Lojisik operasyonları yönetmek ve yönlendirmek yaptıkları işin temelini oluşturmaktadır.
Uluslararası taşımacılık ve dağıım firmalarının Türkiye temsilciliklerinde bölüm müdür yardımcılıkları gibi doğrudan mesleki sorumluluk gerektiren yerlerde.

Ulaştırma ve Lojistik iş bulma imkanı, Ulaştırma ve Lojistik iş olanakları hakkında bilgi, Ulaştırma ve Lojistik mezunları ne iş yapar, Ulaştırma ve Lojistik mezunları nerelerde çalışır, Ulaştırma ve Lojistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Ulaştırma ve Lojistik mezunları ne kadar maaş alır, Ulaştırma ve Lojistik maaşı ne kadar, Ulaştırma ve Lojistik kazançları

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Ulaştırma ve lojistik programı, Global lojistik anlayışına sahip gerekli bilgi ile donatılmış, mesleğinde profesyonel elemanlar yetiştirmektetir. Eğitim süresi 4 yıl ve 8 akademik dönemden oluşmaktadır. Eğitim süresince 30 gün sektörde olmak koşulu ile ulusal veya uluslararası firmalarda staj zorunluluğu vardır. Staj dönemi 3. Sınıfın bitiminde  öğrencinin başarısı doğrultusunda yapılmaktadır. Öğrencilerin,  4 yıllık eğitim süresince Lojistik alanında ve tedarik zinciri yönetiminde operasyonel işler ile yönetsel işleri başarabilecek beceriye sahip olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca taşımacılık ile ilgili tüm modlarda (deniz, hava, kara, demiryolu ve boru hatı taşımacılıkları) operasyonel ve yönetsel işler için de aldıkları eğitimler kendilerine destek vermektedir.

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Ulaştırma ve Lojistik hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Ulaştırma ve Lojistik hakkında bilgi, Ulaştırma ve Lojistik bölümü ile ilgili bilgiler, Ulaştırma ve Lojistik bölümü hakkında herşey, Ulaştırma ve Lojistik mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Ulaştırma ve Lojistik mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi
Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ulastrma-ve-lojistik-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ulastrma-ve-lojistik-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için