Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

Uluslararası Lojistik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan...

203 0

Uluslararası Lojistik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Lojistik İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik İş Olanakları Hakkında Bilgi

Mezunlarımız, hedef alınan Ulusal ya da Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık kuruluşlarında çalışabilecekleri gibi, üretim işletmelerinin “Tedarik Zinciri” yönetimini gerçekleştiren departmanlarında istihdam edilebilirler, bu bölümleri yönetebilirler.

Uluslararası Lojistik Bölümü İş Olanakları

Bölüm mezunları aşağıdaki kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler;

-Üretim, Hizmet ve Satış Şirketlerinin Lojistik Birimleri

-Lojistik Şirketler (3. Parti Lojistik Hizmet Sağlayıcılar)

-Taşıma İşleri Organizatörleri (Freight Forwarders)

-Kara, Hava, Deniz, Demiryolu ve Intermodal Taşımacılık Şirketleri

-Sigorta, Finansman, Denetim ve Dış Ticaret Şirketlerinin Lojistik Birimleri

-Lojistik Danışmanlık ve Eğitim Kuruluşları

-Üniversite ve Araştırma Kurumlarının Lojistik Bölümleri

-Devlet Planlama Teşkilatı, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer Devlet Kurum ve Kuruluşlarının ilgili Birimleri

-İletişim ve Bilişim Teknolojileri Şirketlerinde Lojistik Uygulama Birimleri

Uluslararası Lojistik iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uluslararası Lojistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik kazançları

Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Uluslararası Lojistik bölümü; Okan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Esenyurt Üniversitesinde okutulmaktadır. İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrenci alımında YGS-6 puanını kullanırken, diğer iki üniversite TM-1 puan türünü kullanmaktadır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır.

Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından ürünün tüketildiği son noktaya kadar; malzemelerin, hizmetlerin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde hareketinin planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir. Ülkemizde Lojistik Sektörünün gelişmesine paralel olarak, Lojistik ve Taşımacılık konusunda uzmanlaşmış insan gücüne ihtiyaç da artmıştır ve giderek artmaktadır.

Uluslararası Lojistik Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uluslararası Lojistik hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Lojistik bölümü hakkında herşey, Uluslararası Lojistik mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Lojistik mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php