Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Uluslararası Lojistik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Lojistik İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlarımız, hedef alınan Ulusal ya da Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık kuruluşlarında çalışabilecekleri gibi, üretim işletmelerinin "Tedarik Zinciri" yönetimini gerçekleştiren departmanlarında istihdam edilebilirler, bu bölümleri yönetebilirler.

Uluslararası Lojistik Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunları aşağıdaki kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler;
-Üretim, Hizmet ve Satış Şirketlerinin Lojistik Birimleri
-Lojistik Şirketler (3. Parti Lojistik Hizmet Sağlayıcılar)
-Taşıma İşleri Organizatörleri (Freight Forwarders)
-Kara, Hava, Deniz, Demiryolu ve Intermodal Taşımacılık Şirketleri
-Sigorta, Finansman, Denetim ve Dış Ticaret Şirketlerinin Lojistik Birimleri
-Lojistik Danışmanlık ve Eğitim Kuruluşları
-Üniversite ve Araştırma Kurumlarının Lojistik Bölümleri
-Devlet Planlama Teşkilatı, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer Devlet Kurum ve Kuruluşlarının ilgili Birimleri
-İletişim ve Bilişim Teknolojileri Şirketlerinde Lojistik Uygulama Birimleri

Uluslararası Lojistik iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Lojistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik kazançları

Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Lojistik bölümü; Okan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Esenyurt Üniversitesinde okutulmaktadır. İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrenci alımında YGS-6 puanını kullanırken, diğer iki üniversite TM-1 puan türünü kullanmaktadır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır.

Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından ürünün tüketildiği son noktaya kadar; malzemelerin, hizmetlerin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde hareketinin planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir.
Ülkemizde Lojistik Sektörünün gelişmesine paralel olarak, Lojistik ve Taşımacılık konusunda uzmanlaşmış insan gücüne ihtiyaç da artmıştır ve giderek artmaktadır.

Uluslararası Lojistik Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Uluslararası Lojistik hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Lojistik bölümü hakkında herşey, Uluslararası Lojistik mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Lojistik mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi
Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/uluslararas-lojistik-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/uluslararas-lojistik-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için