Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik...

250 0

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık İş Olanakları Hakkında Bilgi

Bölüm programının Disiplinler arası niteliği vardır. Öğrenciler, mesleki bilgilerin yanında, işletme ve ticari bilgiler ve en az iki yabancı dil bilgisi ile donatılmaktadır. Bu özellik, öğrencilerin mezun olduklarında istihdam alanlarını çeşitlendirmekte ve Uluslararası Piyasalarda çalışma imkanını geliştirmektedir. Mezunlarımız, hedef alınan Ulusal ya da Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık kuruluşlarında çalışabilecekleri gibi, üretim işletmelerinin “Tedarik Zinciri” yönetimini gerçekleştiren departmanlarında istihdam edilebilirler, bu bölümleri yönetebilirler.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık programı, globalleşen ekonomik ortamda, kendilerini Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık konularında geliştirmek isteyen, bu sektörde etkin bir kariyer yapmak isteyenler için uygun bir eğitim alanıdır. Hızla gelişen Türkiye lojistik sektörü, bu alanda Yetişen kişiler için geniş fırsatlar sunmaktadır. Sektör için yetişmiş insan gücüne talep büyüktür. Ayrıca yasal bir düzenleme ile, Taşıma ve Lojistik faaliyetlerde bulunan kuruluşların, İhtisas diplomalı yöneticiler tarafından yönetilmeleri zorunluluğu getirilmiştir.

Lojistik, diğer birçok meslek gibi yalın bir konu veya disiplin değildir. Birçok konu ve Disiplini bir arada bulunduran ve bunların bir sentezi olarak ortaya çıkan bir çalışma alanıdır. Mezunlarımız, lojistik hizmeti sunan kamu ve özel kuruluşlar ile, bünyesinde lojistik hizmetleri bulunduran kuruluşlarda veya lojistik hizmetleri satın alan kuruluşlarda istihdam edilebilirler. Bu nedenle, mezunlar için geniş bir çalışma ve iş imkanı bulunmaktadır.

Ayrıca, öğrenciler, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Bilgi Teknolojileri gibi bölümlerde yan veya çift ana dal yapmak imkanı bulacaklardır. Mezunlar, Lisansüstü akademik kariyer yapabilirler. Bu sektörde kendi işlerini kurmak isteyenler için ise lojistik eğitimi, artı bir avantaj sağlamaktadır.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları, lojistik uzmanı, lojistik danışmanı, taşımacılık uzmanı, lojistik yöneticisi gibi farklı unvanlarla ulusal veya uluslararası çapta lojistik ve taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren işletmelerde çalışabilirler. Ayrıca, yolcu taşımacılığı ve ulaşım hizmetleri alanında faaliyette bulunan kuruluşlarda görev alabilir, tek veya çokuluslu çeşitli işletmelerde tedarik zinciri yöneticiliği veya satın alma yöneticiliği gibi pozisyonlarda çalışma olanağı bulabilirler.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık kazançları

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından, ürünün tüketildiği son noktaya kadar malzemelerin, Hizmetlerin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde hareketinin Planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir. Ülkemizde lojistik sektörünün gelişmesine paralel olarak, Lojistik ve Taşımacılık konusunda uzmanlaşmış insan gücüne ihtiyaç da artmıştır ve giderek artmaktadır. Bu ihtiyacı gören Üniversitemiz, 2001 yılında “Lisans” düzeyinde eğitim veren “Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık” Programını başlatmıştır. Bu eğitimden amacımız, Lojistik ve Taşımacılık sektörü ile üretici ve ticari işletmelerin lojistik konularının yönetimi için insangücü yetiştirmektir.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü hakkında herşey, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php