Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi...

152 0

Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Lojistik Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi

Bölüm mezunlarının görev alabilecekleri başlıca yöneticilik ve diğer pozisyon ve alanlar şöyle sıralanabilir:

-Tüm yurtiçi üretici (fabrikalar), toptancı ve perakendeci işletmeler
-Süpermarket, Hipermarket ve Zincir Mağazalar
-Uluslararası ve Çok Uluslu İşletmeler
-Distribütörlük firmaları
-Büyük ölçekli firmaların satın alma, tedarik ve Lojistik departmanları
-İhracat firmaları
-İthalat firmaları
-Serbest Bölgeler
-Modern dağıtım depoları
-Boruyolu Dağıtım Şirketleri
-Kargo ve kurye firmaları
-Kara, hava ve deniz yolu taşımacılık firmaları
-Charter işletmeleri
-Kruvaziye işletmeleri
-Çağdaş Şehirler ve Ülkelerarası Otobüs İşletmeleri
-Ulusal ve uluslararası Lojistik firmaları
-Hava ve Deniz Limanları
-Marinalar
-Ulaştırma ve Turizm Bakanlıkları gibi Kamu Kurum ve Kuruluşları ve diğer resmî kurumların Lojistik birimleri, bölümleri
-Modern Lojistik Köyleri
-Afet Lojistiği ve ilgili kuruluşlar
-Vakıf, Dernek, gibi Kâr Amaçsız Kuruluşlar, Sivil Toplum Örgütleri
-İşletmeciliğin Bütün Dalları

Sayılan bu örneklerden görüldüğü gibi, Lojistik kariyeri, mezunlarımız açısından çok çeşitli ve önemli yöneticilik fırsatları sunmaktadır. Lojistik sektörünün hızla gelişen bir iş alanı olması ve bu alanda yabancı dili iyi ve yetişmiş eleman sayısının azlığı nedeniyle, mezunlarımızın iş bulma olanakları oldukça geniştir. Özellikle İngilizce eğitim yanında, Rusça, Almanca, Fransızca gibi ikinci bir yabancı dil eğitimi verilen bölümümüz, öğrencilerin kariyeri açısından farklılık yaratıcı ek bir avantaj daha sağlamaktadır. Bu avantaja Türkiye’de çok az sayıda üniversite’de lisans düzeyinde Lojistik eğitimi verilmesi de eklenebilir. Lojistik eğitimi Türkiye’de ve dünyada uzun yıllar mezunlarımız için nitelikli iş bulma açısından önü açık bir niş oluşturacaktır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik Yönetimi maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik Yönetimi kazançları

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü, Lojistik sektöründe artan uluslararası rekabet koşullarında öğrencilerine analitik düşünme ve problem çözme yetenekleri kazandırarak onları ulusal ve uluslararası firmalarda optimal çözüm üreten deneyimli Lojistik tasarımcıları olarak iş yaşamına hazırlamayı hedefler.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü, hem küresel hem de yerel (ülkesel/bölgesel) anlamda Müşteri Odaklı Pazarlama Anlayışı’nın yaygınlaşmaya başladığı 1980’li yıllardan itibaren önemli gelişmeler gösteren Lojistik sektörünün gereksinim duyduğu iki yabancı dil bilen, disiplinlerarası bilgi ve beceriye sahip, çok iyi derecede yetişmiş donanımlı insan kaynağını kazandırmayı amaçlamaktadır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümü hakkında herşey, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php