Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Lojistik Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunlarının görev alabilecekleri başlıca yöneticilik ve diğer pozisyon ve alanlar şöyle sıralanabilir:
-Tüm yurtiçi üretici (fabrikalar), toptancı ve perakendeci işletmeler
-Süpermarket, Hipermarket ve Zincir Mağazalar
-Uluslararası ve Çok Uluslu İşletmeler
-Distribütörlük firmaları
-Büyük ölçekli firmaların satın alma, tedarik ve Lojistik departmanları
-İhracat firmaları
-İthalat firmaları
-Serbest Bölgeler
-Modern dağıtım depoları
-Boruyolu Dağıtım Şirketleri
-Kargo ve kurye firmaları
-Kara, hava ve deniz yolu taşımacılık firmaları
-Charter işletmeleri
-Kruvaziye işletmeleri
-Çağdaş Şehirler ve Ülkelerarası Otobüs İşletmeleri
-Ulusal ve uluslararası Lojistik firmaları
-Hava ve Deniz Limanları
-Marinalar
-Ulaştırma ve Turizm Bakanlıkları gibi Kamu Kurum ve Kuruluşları ve diğer resmî kurumların Lojistik birimleri, bölümleri
-Modern Lojistik Köyleri
-Afet Lojistiği ve ilgili kuruluşlar
-Vakıf, Dernek, gibi Kâr Amaçsız Kuruluşlar, Sivil Toplum Örgütleri
-İşletmeciliğin Bütün Dalları

Sayılan bu örneklerden görüldüğü gibi, Lojistik kariyeri, mezunlarımız açısından çok çeşitli ve önemli yöneticilik fırsatları sunmaktadır. Lojistik sektörünün hızla gelişen bir iş alanı olması ve bu alanda yabancı dili iyi ve yetişmiş eleman sayısının azlığı nedeniyle, mezunlarımızın iş bulma olanakları oldukça geniştir. Özellikle İngilizce eğitim yanında, Rusça, Almanca, Fransızca gibi ikinci bir yabancı dil eğitimi verilen bölümümüz, öğrencilerin kariyeri açısından farklılık yaratıcı ek bir avantaj daha sağlamaktadır. Bu avantaja Türkiye’de çok az sayıda üniversite’de lisans düzeyinde Lojistik eğitimi verilmesi de eklenebilir.
Lojistik eğitimi Türkiye’de ve dünyada uzun yıllar mezunlarımız için nitelikli iş bulma açısından önü açık bir niş oluşturacaktır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik Yönetimi maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik Yönetimi kazançları

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü, Lojistik sektöründe artan uluslararası rekabet koşullarında öğrencilerine analitik düşünme ve problem çözme yetenekleri kazandırarak onları ulusal ve uluslararası firmalarda optimal çözüm üreten deneyimli Lojistik tasarımcıları olarak iş yaşamına hazırlamayı hedefler.
Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü, hem küresel hem de yerel (ülkesel/bölgesel) anlamda Müşteri Odaklı Pazarlama Anlayışı’nın yaygınlaşmaya başladığı 1980’li yıllardan itibaren önemli gelişmeler gösteren Lojistik sektörünün gereksinim duyduğu iki yabancı dil bilen, disiplinlerarası bilgi ve beceriye sahip, çok iyi derecede yetişmiş donanımlı insan kaynağını kazandırmayı amaçlamaktadır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Uluslararası Lojistik Yönetimi hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümü hakkında herşey, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/uluslararas-lojistik-yonetimi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/uluslararas-lojistik-yonetimi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için