Uluslararası Ticaret Bölümü Hakkında Bilgi

Uluslararası Ticaret hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan...

601 4

Uluslararası Ticaret hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Ticaret İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret İş Olanakları Hakkında Bilgi

Kurulmakta olan Kariyer Merkezimiz ile öğrenci, öğretim üyesi ve Sektör işbirliğinin karma bir yönetişim modeli çerçevesinde birlikteliği sağlanacaktır. Programa katılan öğrencilerin kariyer planları oluşturulacak, istedikleri sektörlerde görev almaları yolunda altyapı çalışmalarına daha öğrencilik dönemlerinde başlamaları sağlanacak, tanımak istedikleri sektörlerin belirlenmesi, okudukları bölüme ilişkin iş olanaklarının sağlanması üzerinde çalışılacaktır. Kariyer Merkezimizin çalışma konuları içinde ayrıca insan kaynakları, kariyer merkezlerinin çalışmalarının incelenmesi, yeni iş fikirlerinin oluşturulması, fikirlerin sektör temsilcileri ile paylaşımı yolunda katılımcı bir model içinde hareket edilmesi, meslek tanıtımları, sektördeki iş bölümleri, organizasyon yapılarının incelenmesi de sayılabilir. Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun olacak öğrenciler, dış ticaret ile ilgili firmalarda, şirketlerin dış ticaret departmanlarında, ithalat ve ihracat ile ilgili bölümlerde, bankaların dış işlemler servislerinde, gümrük, gümrükleme firmalarında, lojistik firmalarında, sigorta şirketlerinde görev alabilirler.

Uluslararası Ticaret Bölümü İş Olanakları

Programı tamamlayan Öğrencilerin Merkez Bankası,Sermaye Piyasası Kurumu(SPK),Devlet İstatistik Enstitüsü,Dış Ticaret Müsteşarlığı,Hazine Müsteşarlığı,Devlet Planlama Teşkilatı gibi kamu kuruluşlarının yanı sıra çok uluslu şirketler,ihracat ve ithalat firmaları,yurtdışına açılmayı düşünen firmalar ile bankacılık, sigortacılık, taşımacılık ve benzeri hizmet ve üretim sektörlerinde faaliyette bulunan özel sektör firmalarında iş bulma olanakları vardır. Uluslararası Ticaret iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uluslararası Ticaret Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret kazançları

Uluslararası Ticaret Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Günümüz dünyasında hem uluslararası ticarette, hem de yatırımlarda gözlenen hızlı artış birbirine bağımlı hareket eden bir ekonomik sistemin ortaya çıkmasına ve gelişmesine yol açmıştır.Bu bağımlılık, aynı zamanda sosyal, kültürel ve politik alanlarda da kendisine hissettirmektedir. Doğrudan yabancı yatırımlar ve ulusal ekonomilerin küreselleşmesi, uluslararası ticareti iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline getirmiştir. Çağımızdaki iş dünyasında , küresel olarak faaliyette bulunmak artık istisnadan çok bir kural haline gelmiştir.Dolayısıyla,başarılı olmak isteyen yöneticilerin bu değişikliklerin farkında olup,rekabetçi bir ortam içerisinde çalışma zorunluluğu vardır.

Uluslararası Ticaret Bölümü ile İlgiliYorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret hakkında bilgi
vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uluslararası Ticaret hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Ticaret bölümü hakkında herşey, Uluslararası Ticaret mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Ticaret mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

4 comments

 1. Adsız Cevapla

  bu bölümde her zaman artı bir dil bilmek çok avantajlıymış bunun avantaajları sadece maaşlarmı yoksa başka avantajlarıda varmı?

  1. abdullahaktas Cevapla

   Dil bilmeniz uluslararası platformda çalışmanız sebebiyle kesin olarak gerekli. Eğer develet kurumunda çalışırsanız yds başarı puanınıza göre dil tazminatı alırsınız.

 2. Adsız Cevapla

  bu bölümde yükselme nasıl olur acaba ?

  1. abdullahaktas Cevapla

   Dış ekonomik ilişkilere göre değişim gösterir.

css.php