Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Hakkında Bilgi

Uluslararası Ticaret ve Finans hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret ve Finans hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret...

287 0

Uluslararası Ticaret ve Finans hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret ve Finans hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Finans hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Ticaret ve Finans İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Finans İş Olanakları Hakkında Bilgi

Bölüm mezunları, ulusal ve uluslararası şirketlerde, dış ticaret, dış pazarlama ve finans departmanlarında, bankaların dış işlemler ve fon yönetimi birimlerinde istihdam edilebilmektedirler. Bölüm mezunları ayrıca, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı gibi ilgili kamu kurumlarında ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının çalışabilecekleri her alanda iş bulma olanağına sahiptirler.

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü İş Olanakları

Mezunlarımız ulusal ve uluslararası finans kuruluşlarında ve diğer sektörlerdeki çok uluslu şirketlerde, sivil toplum örgütlerinde ve araştırma merkezlerinde istihdam olanağına sahiptirler.

Uluslararası Ticaret ve Finans iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Finans iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Finans maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Finans kazançları

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü, öğrencilerine ekonomi, finans ve uluslararası ticaret konularını küresel bir perspektiften vermektedir. Bölümümüz, disiplinlerarası yapısı ve akademik kadrosunun geniş perspektifi sayesinde, başta İşletme ve Ekonomi programları olmak üzere, birçok farklı program ile birlikte çift anadal ve yandal olanakları da sağlamaktadır.

Türkiye, küreselleşen ekonomide son yıllarda artan bir ivme ile daha büyük bir yer edinmektedir. Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için çekiciliği artarken, özellikle İstanbul, birçok uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Artık büyük Türk şirketleri sadece ihracat ve ithalat yapmakla yetinmemekte, aynı zamanda birçok ülkede doğrudan yatırım yaparak çok uluslulaşmaktadır. Bölümümüz İstanbul gibi bir uluslararası finans ve iş merkezinde, geleceğin yöneticlerini küresel bir vizyona sahip olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Finans hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uluslararası Ticaret ve Finans hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü hakkında herşey, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php