Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

Uluslararası Ticaret ve Lojistik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret ve Lojistik hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret...

953 0

Uluslararası Ticaret ve Lojistik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret ve Lojistik hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Lojistik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Lojistik İş Olanakları Hakkında Bilgi

Lisans programından mezun olan öğrenciler lojistik ve dış ticaret sektörlerinde uzman/yönetici olarak çalışmanın yanında kamu sektöründe kanunların kendine tanıdığı tüm meslek sınavlarına girme olanağına kavuşacaklardır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü İş Olanakları

Günümüzde, yoğun ekonomik küreselleşme çerçevesinde uluslararası ticaret ve lojistik ile ilişkisi bulunmayan özel ve kamusal şirket kalmamıştır. Bu nedenle UBYO “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü” mezunlarının çalışma alanları son derecede geniştir. Mezunlarımız tüm şirketlerin dış ticaret, finans, lojistik departmanlarında iş bulabilecek olmakla birlikte özellikle ithalat ve ihracat firmaları ile sayıları giderek artan lojistik firmalarında gelecek vaat eden işler ve saygın meslekî pozisyonlar bulabileceklerdir. Dört yıllık lisans öğretimi veren UBYO “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü” ekonomi, uluslararası ticaret, finans, bankacılık ve lojistik alanlarında öğretim yapan diğer fakülte ve yüksek okul bölümlerine eşdeğer olduğu için, mezunlarımızın bu okullardan mezun olanların elde edebilecekleri tüm yasal haklara sahip olma olanakları da vardır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik kazançları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Uluslararası ticaret ve lojistik farklı faaliyet alanları olmalarına rağmen aralarında çok önemli ilişkiler de vardır. Günümüzde uluslararası ticaret ancak modern lojistik faaliyetleri çerçevesinde yürütülebilmektedir. Dolayısı ile uluslararası ticaret uygulamaları alanında uzmanlaşmış kişilerin mutlaka lojistik bilgilerine de sahip olmaları gerekir. Bu nedenle, Bölümümüzde uluslararası ticaret ve lojistiğin bir arada yer almasının öğrenciler açısından çok büyük bir avantajı vardır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Lojistik hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü hakkında herşey, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php