Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin...

344 0

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi

Mezunlar istihdam konusunda birçok mesleğe göre daha şanslıdırlar. Lojistik sektörü, dünyada ve ülkemizde hızla gelişmekte olan bir sektördür.
-Üretim, Hizmet ve Satış Şirketlerinin Dış Ticaret ve Lojistik Birimlerinde,

-Dış Ticaret Şirketlerinde,

-Lojistik Şirketlerinde (3. Parti Lojistik Hizmet Sağlayıcılarında),

-Taşıma İşleri Organizatörlerinde (Freight Forwarders),

-Kara, Hava, Deniz, Demiryolu ve Intermodal Taşımacılık Şirketlerinde,

-Sigorta, Finansman, Denetim ve Dış Ticaret Şirketlerinin Lojistik Birimlerinde,

-Dış Ticaret ve Lojistik Danışmanlık ve Eğitim Kuruluşlarında,

-Üniversite ve Araştırma Kurumlarının Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümlerinde,

-Devlet Planlama Teşkilatında,

-Ulaştırma Bakanlığında,

-Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İlgili Birimlerinde,

-İletişim ve Bilişim Teknolojileri Şirketlerinin Dış Ticaret ve Lojistik Uygulama Birimlerinde.

-Gümrükler Müşavirlerinde,

-Liman İşletmelerinde,

-Sivil Toplum Örgütlerinde,

-Belediyelerde çalışabilirler.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, ekonomi, uluslararası ticaret, finans, bankacılık ve lojistik alanlarında öğretim yapan diğer fakülte ve yüksekokul bölümlerinden mezun olanlarla aynı yasal haklara sahiptirler. Uluslararası lojistik meslek elemanları, uluslararası alanda faaliyet yürüten tüm kuruluşların üretim, depolama, nakliye, pazarlama bölümlerinde, kargo ve nakliye firmalarında, dış ticaretin yoğun olduğu büyük illerde kamu sektörünün gümrük, liman işletmeciliği bölümlerinde istihdam edilebilmektedirler. Mezunlar; ithalat-ihracat uzmanı, dış ticaret elemanı, satın alma uzmanı, satış temsilcisi (iç-dış piyasa) vepazarlama elemanı olarak görev yapabilmektedirler. Programdan mezun olanların sektördeki istihdam oranı, program amaçlarına ne ölçüde yaklaşıldığını belirleyecektir. Bu bölümde verilecek eğitim, öğrencilere, uluslararası ticaret ve lojistik alanlarındaki teorik bilgilerle pratik uygulamaları bir arada sunarak, sektörde gerçekleşen değişim ve gelişmeleri öğrenme fırsatı verecektir. Bu sayede, sektörün ihtiyaç duyduğu uzman insan kaynağının yetişmesine katkıda bulunacaktır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar,  Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi kazançları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Lisans Programının amacı, envanter, taşımacılık, depolama ve paketleme gibi konuları içeren ve bu yönde genel olarak; ekonomi, ithalat ve ihracat uygulamaları, lojistik, muhasebe, pazarlama, dış ticaret işlemleri gibi iktisat ve işletme derslerini kapsayan entegre bir programdır. Günümüz rekabet koşullarında uluslararası ticaret ancak çağdaş lojistik yönetimi anlayışı çerçevesinde yürütülebilmektedir. Dolayısıyla, uluslararası ticaret uygulamaları alanındaki uzmanların kapsamlı bir lojistik bilgisine sahip olmaları beklenmektedir.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümü hakkında herşey, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php