Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama hakkında bilgiler edinecek ve Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Pazarlama hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Pazarlama İş Olanakları Hakkında Bilgi
Programı bitirenler, ticaret sektöründe hizmet veren uluslararası şirketlerde pazarlama, finans, muhasebe ve araştırma bölümlerinde yönetici, uzman, uzman yardımcısı ve danışman olarak çalışabilirler.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunları, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe kariyer yapabilirler. Bu çerçevede, ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren özel sektör firmalarının çeşitli yönetim (ithalat-ihracat, pazarlama, iletişim, finans, lojistik, vb.) kademelerinde ya da hizmet ve/veya ürün sunan firmalar için dış pazarlara açılım konusunda danışmanlık hizmetlerinde çalışabilecekleri gibi; Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Odaları, İhracatçı Birlikleri ve benzeri kamusal kurumlarda ve uluslararası kuruluşlarda (Dünya Ticaret Örgütü, UNCTAD, Uluslararası Ticaret Merkezi, ve diğer BM örgütleri) uzman olarak görev yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik kariyer yapma imkanları da bulunmaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama kazançları

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programı, uluslararası alanda ticari faaliyet gösteren firmalarda temel işletmecilik kavramlarını uygulayabilen, işletmelerin pazar paylarını genişleten, yabancı dil bilen yönetici adayları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu bölümde, İşletme Yönetimi, Ekonomi, Muhasebe, Finansman, İstatistik, Bilgisayar, Dış Ticaret Uygulamaları ve Kanunları, Uluslararası Anlaşmalar, Girişimcilik ve Küçük İşletme Yönetimi ile Pazarlama dersleri okutulmakta ve öğrencilerin ikinci bir yabancı dil öğrenmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır.
Ayrıca, öğrencinin başarı durumuna göre de staj, proje ve uygulama çalışmaları organize edilmektedir. Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik okumak isteyenlerin ticaret ilgilerinin yanında sayısal yeteneğinin ve sözel ifade yeteneğinin iyi olması gerekir.


Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uluslararası Ticaret ve Pazarlama hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Uluslararası Ticaret ve Pazarlama hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümü ile ilgili bilgiler, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümü hakkında herşey, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü Hakkında Bilgi
Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/uluslararas-ticaret-ve-pazarlama-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/uluslararas-ticaret-ve-pazarlama-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için