Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Hakkında Bilgi

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hakkında bilgiler edinecek ve Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uzay Bilimleri...

809 2

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hakkında bilgiler edinecek ve Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri İş İmkanları Hakkında Bilgi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri İş Olanakları Hakkında Bilgi

Mezunlarımız ‘Uzay ve Uzay Teknolojileri Bilimcisi’ unvanını alırlar. Bölümümüz mezunları edindikleri bilgi ve tecrübeleriyle; hem ulusal, hem de uluslar arası uzay çalışmalarında başarı ile görev alabilecekler, ayrıca uygulama ve Ar-Ge çalışmalarına katkıda bulunabileceklerdir.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri iş bulma imkanı, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri iş olanakları hakkında bilgi, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları ne iş yapar, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları nerelerde çalışır, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları ne kadar maaş alır, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri maaşı ne kadar, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri kazançları

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

1960’dan buyana uzay bilimleri ve teknolojilerinde gelişmeler oldukça hızlanmış ve gelişmiş ülkelerde bu alanlarda yetişmiş insan gücü ve yatırımlar hızla artmıştır. Ülkemiz bu alanda henüz istenen noktada değildir. Diğer taraftan: 2005/9 nolu Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu kararında yer alan Uzay araştırmaları programında; Uzay araştırmalarında Dünya ile yarışabilir bir bilgi düzeyine erişilmesi ve insan gücü yetiştirilmesinin öncelikli bir Ulusal amaç olduğu vurgulanmıştır. Ülkemizde, uzay çalışmalarına ilişkin hem bilimsel hem de teknolojik açıdan bir eğitime gereksinim duyulmaktadır. Disiplinler arası bir bölüm olan Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümünün ana amacı, uygulama ve Ar-Ge çalışmalarında rol alabilecek, çağımızın bilgi ve teknoloji birikimini alanında etkin bir şekilde kullanabilecek donanımlı mezunları yetiştirmektir.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hakkında bilgi, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü ile ilgili bilgiler, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü hakkında herşey, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

2 comments

  1. Perfect Vines Cevapla

    Şimdi arkadaşım bu bölümden mezun olunca uydu yada uzay aracı mı tasarlıyoruz? Bölümü bitirince mühendis mi oluyoruz bilim adamı mı? Bir yerde okudum bölümü bitirince TÜBİTAK yurt dışında ön-lisans yapmak için öğrencilere özel burs veriyormuş bu doğru mudur?

    1. ÜMRAN BİNGÖL Cevapla

      Eğer uzay fiziği derslerini seçerek ilerlerlerseniz akademisyen ve fizik branşlarında öğretmenlik yapabilirsiniz ve yine araştırma kurumlarında çalışabilirsiniz. Fakat uzay teknolojisi alaninda ilerlerlerseniz uydu veya uzay aracı yapımında çalışma imkanı bulabilirsiniz.

css.php