Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

Uzay Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uzay Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Uzay Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uzay Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan...

293 0

Uzay Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Uzay Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Uzay Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Uzay Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Uzay Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi

Bölüm mezunları dünyadaki tüm üniversiteler ve kuruluşlarca tanınan ‘Uzay Mühendisi’ unvanını alırlar.

Uzay Mühendisliği Bölümü İş Olanakları

Öğrenciler istedikleri ve gerekli şartları sağladıkları taktirde İTÜ içerisindeki diğer bölümlere yatay geçiş yapabildikleri gibi, diğer mühendislik bölümlerinde ÇAP (Çift Anadal Programı) öğrenimi yaparak 2 diplomayla mezun olabilmektedirler. Bunun yanı sıra farklı alanlara ilgi duyan öğrencilerimiz bu alanlarda yandal programlarına katılarak ilgili oldukları konularda dersler alabilirler. Mezunlarımız Dünya’daki tüm üniversiteler ve kuruluşlarca tanınan ‘Uzay Mühendisi’ unvanını alırlar.

Uzay Mühendisliği iş bulma imkanı, Uzay Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Uzay Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Uzay Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Uzay Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Uzay Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uzay Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Uzay Mühendisliği maaşı ne kadar, Uzay Mühendisliği kazançları

Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Uzay Mühendisliği, dünya çevresindeki hava-uzaydan ekonomik, bilimsel ve teknolojik amaçlı hizmet ve ürün sağlamayı amaçlayan bir mühendislik dalıdır. Uzay mühendisleri sivil ve askeri kuruluşlarda, dünya çevresinde yörüngeye konacak insanlı ve insansız hava-uzay araçlarını ve bunları yörüngeye koyacak roketleri tasarlayan ve inşa eden, görev ve yol planlarını  hesaplayan, sürekli kontrol ederek, görevlerini yerine yetirmelerini sağlayan mühendislerdir. Ayrıca, hava-uzay  araçlarında yapılacak bilimsel ve teknolojik amaçlı deneylerin gerçekleştirilmesinde de görev alırlar. Uzay Mühendisliği Bölümü, Uluslararası Akreditasyon Kuruluşu olan ABET’ten 2017 yılı sonuna kadar “Tam Akreditasyon” almıştır. Uzay Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrencilerimizin diplomaları uluslararası geçerliliğe sahiptir ve öğrencilerimiz “Yetkin Mühendislik” Sınavı’na girebilirler.

Uzay Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Uzay Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.

Uzay Mühendisliği hakkında bilgi, Uzay Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Uzay Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Uzay Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Uzay Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php