2016 Ağustos’ta Öğretmen ataması Yapılacak mı?

KPSS’ye giren binlerce öğretmen adayının cevabını merakla beklediği bu soru, nihayet cevabını buldu. Elbette henüz resmileşen bir şey yok; ancak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bir ifadesine göre Ağustos 2016’da kesinlikle öğretmen ataması yapılmayacak. CHP Milletvekili Ceyhun İrgil Sordu, Milli Eğitim Bakanı Cevapladı Milletvekili ve...

218 0

KPSS’ye giren binlerce öğretmen adayının cevabını merakla beklediği bu soru, nihayet cevabını buldu. Elbette henüz resmileşen bir şey yok; ancak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bir ifadesine göre Ağustos 2016’da kesinlikle öğretmen ataması yapılmayacak.

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil Sordu, Milli Eğitim Bakanı Cevapladı

Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Eğitim Komisyonu yesi olan Ceyhun İrgil, 01 Hazira 2016’da kendi sosyal medya hesabından, bakan ile çektirdiği bir fotoğrafı da yayınlayarak, kendisinin Ağustos’ta öğretmen alımının yapılıp yapılmayacağını bakana sorduğunu ve bakanın da kesinlikle Ağustos atamasının olmayacağını bildirdiğini ifade etti.

2016 Şubat Atamaları Yapılmıştı

Geçtiğimiz şubat ayında da büyük bir öğretmen alımı yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, Şubat 2016’da yeni bir atama şekline geçerek Ağustos atamalarının azalacağı veya tamamen kaldıracağının sinyallerini vermişti. Nihayet beklenen açıklama geldi. Bu açıklama ile atama bekleyen yüz binlerce öğretmen, büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Türkiye’de Son ana Kadar Her Şey Değişebilir

Hatırlar mısınız bilmem, geçen sene Milli Eğitim Bakanı olan Sayın Nabi Avcı, 2016 şubat atamalarının olmayacağı yönünde bir açıklama yapmıştı. Ancak söylenenin aksine, şubatta büyük bir öğretmen ataması yapıldı. Özetle, tam tarih gelmeden bir şeylerin söylenmesi pek mantıklı değil; zira ülkemizde ne zaman ne olacağını kestirmek imkansız gibi bir şey. Tüm öğretmen adaylarımız hakkında hayırlısı olsun.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php