Düşünecek Bir Beyinden Yoksun muyuz? (Sözde, Okyanus Altında Namaz Kılan Endonezyalı Gençler)

Sinir oluyorum insanımızın düşünmemesine. Yahu inandığınız İslam dini bile düşünmenizi emrederken nedir bu akıl tutulması, nedir bu cahillik? Tamam, inan; İslam’a inan, Hristiyanlığa inan, Musevi ol, ateist ol, ineği kutsa, ne yapıyorsan yap; ama bir zahmet azıcık düşün. İnandığın yaratıcının hatırına da olsa gördüğün, duyduğun...

259 0

Sinir oluyorum insanımızın düşünmemesine. Yahu inandığınız İslam dini bile düşünmenizi emrederken nedir bu akıl tutulması, nedir bu cahillik?

Tamam, inan; İslam’a inan, Hristiyanlığa inan, Musevi ol, ateist ol, ineği kutsa, ne yapıyorsan yap; ama bir zahmet azıcık düşün. İnandığın yaratıcının hatırına da olsa gördüğün, duyduğun şeyleri azıcık akıl süzgecinden geçir.

Özellikle İslam namına sosyal medyada paylaşılan şeylere inanan, üstüne üstlük ”Suphanallah” diyen o kadar çok kişi var ki! Bendeki son patlağı şu Endonezyalı gençlerle ilgili paylaşımda oldu. Neymiş, sözde Endonezya’da bilmem ne zaman gerçekleşen tsunami sonrasında, okyanus altında cesetleri çürümemiş, namaz kılan gençler bulunmuş. Bir de fotoğraf koymuşlar, aptal olsan inanmazsın. Ama aptal sınıfının bir üst basamağı var, ki ben onlara kısaca embesil diyorum, işte bu güruh öyle bir inanıyor ki sormayın.

Neyse, asıl mesele bu Endonezya meselesi değil zaten. Bir sosyal medyası dağ yürüdü deyip, fotoshop ile dağa iki ayak yapıştırsa, buna inanacak binlerce kişi var. ”Allah’ın gücü her şeye yeter, Allah yürütmek isterse yürütür, Sühanallah, Allahu ekber” nidalarından da geçilmez.

Allah rızası için öyle her şeye inanmayın. Açık açık dininizle alay ediyorlar, dini duygularınızı istismar ediyorlar, sizi sömürüyorlar; ama farkında değilsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php