Bilgisayar Mühendislerine Sıkça Sorulan Sorular

Teknoloji Çağında yaşıyoruz ve hemen hemen her evde en az bir tane bilgisayar mevcut. Kimi zaman bilgisayarlarımızla ilgili çeşitli sorunlarla karşılaşıyoruz.Teknoloji çağı dedik ya nasıl her evde bir bilgisayar varsa illa ki tanıdığımız “Bilgisayar Mühendisi” de mevcut. Peki bilgisayar mühendisleri karşılaştığımız çeşitli problemleri çözebilir mi?...

264 0


Teknoloji Çağında yaşıyoruz ve hemen hemen her evde en az bir tane bilgisayar mevcut. Kimi zaman bilgisayarlarımızla ilgili çeşitli sorunlarla karşılaşıyoruz.Teknoloji çağı dedik ya nasıl her evde bir bilgisayar varsa illa ki tanıdığımız “Bilgisayar Mühendisi” de mevcut. Peki bilgisayar mühendisleri karşılaştığımız çeşitli problemleri çözebilir mi?

Sıkça Sorulan Sorulara Cevap Arayalım

Facebook şifresini kırabilir mi ?

Evet bu bilgi sizleri biraz üzebilir ama hiç bir üniversite böyle bir bilgiyi öğrencilerine öğretmiyor. Ancak bu demek değil ki Bilgisayar mühendisi bu şifreyi kıramaz. Bilgisayar mühendisliğinde bir sitenin nasıl yapılabileceği kodsal  olarak anlatılır ve bir site yapılırken bazı güvenlik açıkları olabilir. Bu bilgileri yorumlama gücüne bağlı olarak çeşitli korsan yollarla bu işlem gerçekleşebilir ama dediğimiz gibi böyle bir şeyin bilgisi hiç bir üniversitede gösterilmemektedir.

Format atmayı bilir mi ?

Bilgisayarımıza art niyetli kodlanmış yazılımlar(trojan,worm gibi virüsler) zaman zaman bulaşabilir ve bilgisayarınızda yavaşlama, açılmama, donma gibi olaylara sebebiyet verebilir. Genel olarak akıllara ilk çözüm format atmak gelir. Peki her bilgisayar mühendisi format atabilir mi? Sadece bilgisayar mühendisleri değil bilgisayar kullanan herkes format atabilir. Halihazırda bilgisayarların kendilerini tek tuşla sıfırlama özelliği bir çok yeni sistemde mevcut yok ama ben illaki ki kendim bu işlemi gerçekleştirecem  derseniz google ve youtube’dan izleyeceğiniz bir kaç video ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet sitesi yapabilir mi ?

Bütün bilgisayar mühendisliği eğitimlerinde Html Php gibi web programlama dersleri gösterilir. Bu dersleri alan kişiler kendilerini bu alanda geliştirmeleri halinde sizlere istediğiniz web sitesini yapmakta yardımcı olabilir.

Bilgisayarın bir donanımı bozulduğunda yardımcı olabilirler mi ?

Bu durum için bilgisayarınız öncelikle garanti süresi içerisindeyse markanızın teknik servislerinde teknik elemanlar tarafından yapılması daha doğru olur. Diğer yandan eğer sormuş olduğunuz mühendis donanım üzerinde kendini geliştirmiş ise bu konuda size yardımcı olabilir. Fakat donanım üzerine yoğunlaşan bilgisayar mühendisleri daha çok  devre ve kart tasarımı , çip teknolojileri ile ilgili çalışmalar yaptığından bir tekniker bu konuda size daha verimli bir yardım sağlar.

Daha fazla sorunuz varsa yorum kısmından sorularınızı sorabilir facebook sayfamızı takip ederek güncel paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz…

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php