Grafik Tasarım Bölümü Ne Yapar İş Olanakları Nelerdir

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Grafik Tasarımı Bölümü hakkında yardımcı olamaya çalışacağız. Grafik Tasarımı okuyanlar ne yapar , iş imkanları nelerdir ve mesleğin geleceği nedir gibi soruları cevaplayacağız . Grafik Tasarımcı Genel Bilgi Grafik Tasarım Bölümü‘ nün amacı Grafik Tasarımcı yetiştirmektir. Grafik tasarımcı ; reklâm...

496 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Grafik Tasarımı Bölümü hakkında yardımcı olamaya çalışacağız. Grafik Tasarımı okuyanlar ne yapar , iş imkanları nelerdir ve mesleğin geleceği nedir gibi soruları cevaplayacağız .

Grafik Tasarımcı Genel Bilgi

Grafik Tasarım Bölümü‘ nün amacı Grafik Tasarımcı yetiştirmektir. Grafik tasarımcı ; reklâm ve grafik ajanslarında, matbaalarda, fotoğraf stüdyolarında ve ayrıca büyük kuruluşların kurumsal iletişim departmanlarında yerleşmekte ve aranan tasarım elemanları olarak çalışmaktadırlar. Bölüm 4 yıllık bir eğitim vermektedir.

Grafik Tasarım Bölümü Dersler

Grafik Tasarım okuyan arkadaşlar; genel kültür dersleri, temel sanat eğitimi, fotoğraf, yazı, teknik resim, estetik, sanat tarihi, çağdaş sanat, tasarım psikolojisi, sanat sosyolojisi, tasarım teori ve yöntemleri, grafik-tasarım uygulama, tanıtma grafiği gibi kimi kurumsal kimi uygulama üzerine dersler okutulmaktadır.

Grafik Tasarım bölümü okuyacak kişilerden duygu ve düşünce dünyasını kaleme dökebilme yeteneği istenmektedir. Ayrıca renk ve şekilleri en ince detayına kadar algılama özelliğide bu bölümün beklentileri arasındadır.

Grafik Tasarım Bölümü İş İmkanları

Bu bölümden mezun olanlara Grafik Tasarımcı ünvanı verilir. Mezunlar öğretmenlik formasyonu almaları durumunda, Kız Meslek Liseleri’nin Grafik – Fotoğraf Alanı’na atanmak üzere Grafik Öğretmeni ünvanı alacaklardır.
Grafik tasarımcıları; baskı resim sanatçısı, reklam şirketlerinde sanat yönetmeni, matbaa, gazete ve basımcılıkta sanat danışmanı, müze ve sergileme uzmanı, TRT’de grafik tasarımcısı olarak da çalışabilirler. Grafik tasarımcılarının bağımsız olarak da çalışma imkanları vardır. Özellikle sürekli gelişen bir alan olduğu için Grafik tasarımcı ihtiyacı fazladır.
Facebook sayfamızı ziyaret ederek güncel haberleri takip edebilirsiniz

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php