Kim Kredi ve Burs Alabilir Detaylı Bilgi

Genel Müdür Aksu’nun yaptığı son açıklamaya göre önümüzde ki 3 ayda dahil olmak üzere üniversite 1. sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemesi yapılacağını söyledi. Daha önceki yıllarda öğrencilerin yapmış olduğu burs ve kredi müracaatlarında  ocak ayına kadar beklemek durumda kalan öğrenciler, bu yıl kredi ve...

244 0

Genel Müdür Aksu’nun yaptığı son açıklamaya göre önümüzde ki 3 ayda dahil olmak üzere üniversite 1. sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemesi yapılacağını söyledi.
Daha önceki yıllarda öğrencilerin yapmış olduğu burs ve kredi müracaatlarında  ocak ayına kadar beklemek durumda kalan öğrenciler, bu yıl kredi ve burs imkanlarından ekim ayı itibariyle yararlanabilecek. Aksu “Ekim, kasım, aralık aylarını da kapsayacak biçimde birinci sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemelerini yapacağız.” dedi. Bu yıl yaklaşık 900 bin öğrencinin kredi ve burs için başvuru yapması bekleniyor.

Kimler Burs Alabilir

Babası ve annesini kaybetmiş öğrenciler, şehitler için evli iseler çocuklarına değillerse kardeşlerinin tamamına, gazi çocuklarına burs veriliyor. Yetiştirme yurtlarından üniversite kazanan ile yüzde 40’dan fazla engeli olan öğrenciler de burs burs kapsamında. Ayrıca maddi durum gibi çeşitli sebeplerden bazı öğrencilere burslarda ayrıcalık tanınabiliyor.

Burslarla ilgili olarak milli sporcu ve üniversite sınavında ilk 100 e girmiş öğrencilere 3 katı burs verildiğinide hatırlatalım.

Kredi Geri Ödemeleri

Kredi ödemelerinde mezun olduktan sonra 2 yıl ödeme talebi bulunmuyor. Öğrenci herhangi bir işe yerleşemediyse kredi ödemesini erteleme imkanına sahip. Aynı yıl Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne başvurarak dilekçe ile bir işte çalışmadığını bildirip kredisi işe başlayana kadar ertelenebilir. Bu yıl 400 lira burs ve kredi ücreti ocak ayı itibari ile yıllık enflasyon oranına göre artırılacak.

Sorulaınız yorum kısmından yazabilir facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz..

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php