Kpss Başarı İpuçları 5 Temel Çalışma Prensibi

KPSS’de Başarılı Olmak İçin 5 Çalışma Prensibi Sonunda gerçek hayatla tanıştınız. Üniversiteyi güçlükle bitirdiniz ve önünüze istediğiniz mesleği yapabilmeniz için bir engel daha çıktı. Bu engellerden bir tanesi de KPSS(Kamu Personeli Seçme Sınavı) … Üniversite hayatının bir anlam kazanabilmesi için gerekli olan en temel şartlardan...

280 3

KPSS’de Başarılı Olmak İçin 5 Çalışma Prensibi


Sonunda gerçek hayatla tanıştınız. Üniversiteyi güçlükle bitirdiniz ve önünüze istediğiniz mesleği yapabilmeniz için bir engel daha çıktı. Bu engellerden bir tanesi de KPSS(Kamu Personeli Seçme Sınavı) …
Üniversite hayatının bir anlam kazanabilmesi için gerekli olan en temel şartlardan bir tanesi KPSS’de başarılı olmaktır. KPSS’yi kazanarak hayalinizdeki hayata kavuşabilir, bambaşka ve rahat bir dünyanın kapılarını ardına kadar aralayabilirsiniz.Bizlerde bu amaçtan dolayı sizlere KPSS’de Başarılı Olmak İçin 5 Çalışma Prensibi başlıklı bu yazımızda KPSS’yi kazanmak isteyen memur adaylarına önemli tavsiyelerde bulunacağız…Birazdan açıklayacağımız KPSS’de Başarılı Olmak İçin 5 Çalışma Prensibi eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde başarılı olamama ihtimalinizi ciddi oranlarda düşüreceksiniz.Tabi çalışma prensiplerine geçmeden önce hedeflerinizi mutlaka belirlemeli ve sınav sistemi hakkında yeterli bilgilere sahip olmalısınız. Aksi halde uygulayacak olduğunuz çalışma prensipleri sizler için yeterli olmayacaktır.

KPSS’de Başarılı Olmak İçin 5 Çalışma Prensibi

1- Çalışmalara Başlamadan Önce Mutlaka Bir Plan Oluşturun

Her işte olduğu gibi plansız girişilen bir iş her daim başarısız olmaya mahkumdur. Bu yüzden mutlaka KPSS’ye çalışmadan önce bir plan dahilinde çalışmalar yürütmelisiniz.Yapacak olduğunuz bu KPSS çalışma planında KPSS’ye kaç gün kaldığını, hangi günlerde veya hangi saatlerde ders ve konulara çalışacağınızı hatta dinlenme zamanlarınıza dahi yer vermelisiniz. Bu çalışma programınızda hangi derslere daha fazla yoğunluk göstermeniz gerektiğini de aktarmalısınız. Bu şekilde sağlam temellere dayanarak KPSS’ye çalışma sürecine rahatlıkla girişebilirsiniz.

2- Dersleri ve Konuları Belirleyin

KPSS’de Başarılı Olmak İçin 5 Çalışma Prensibi arasında ikinci sırada dersleri ve konuları belirlemek gelmektedir. Ne çalışacağınızı bilmeden başlayacak olduğunuz KPSS çalışma süreci sizin için oldukça karmaşık bir hal alabilmektedir. Zamandan tasarruf edebilmenize imkân sağlayacak bu prensibi uygulamanız içinizde sınava dair tüm sıkıntı ve heyecanları atmanıza imkân tanıyacaktır.

3- Eve Tamamen Kapanarak KPSS’ye Çalışmayın


KPSS çalışma sürecinde yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de eve tamamen kapanarak yapılan çalışmalardır. KPSS’ye hazırlanan bir birey mutlaka sosyal hayatında da aktif olmalıdır. Sosyal hayatına bir katkı sağlayabilmek için ise mutlaka bir KPSS hazırlık süreci sağlayan dershaneye başvurabilir veya arkadaşlarınız ile birlikte çalışmalar yürütebilirsiniz.
Bu prensibi uygulamanızı istememizin ana sebebi eve kapanarak KPSS’ye çalışmak isteyen bireylerin hemen pes edebilmesi gelmektedir. Kişi eve kapanarak büyük bunalımlar yaşayabilir ve sosyal ortamlardan kendini soyutladığını için yalnızlık duygusuna ciddi oranda kapılabilmektedir. Bu yüzden mutlaka sosyalleşme adına çalışmalar yürütün.

4- Kaynaklarınızın Güvenilir Olup Olmadığını Araştırın

Evet, yapılan önemli hatalardan bir tanesi de KPSS’ye çalışmak adına alınan kaynakların güncel olmaması ve güvenilir kaynaklar olmaması gelmektedir. Harcanan tüm emek ve zamanın heba olmaması adına mutlaka alacağınız kaynakların güvenilir olup olmadığını araştırın. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz ufak bir araştırma neticesinde kaynaklarınızın güvenilir olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.İnternet üzerinden yapacak olduğunu araştırmalar neticesinde kullanılan popüler çalışma kaynaklarını da öğrenebilirsiniz. Piyasada sadece KPSS hazırlık sürecine dair kitaplar çıkaran birçok yayın evi bulunmaktadır.Bunları seçmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.Ayrıca birden çok kaynakla kesinlikle çalışmayın. Birden çok kaynak ile çalışmalar yapmak kafa karışıklığına neden olacaktır. Bunun için tek bir kaynak olsun ama güvenilir olsun…

5- Bol Bol Deneme Çözmeyi İhmal Etmeyin

Bol bol deneme çözmeden kesinlikle sınava girmeyin. KPSS hazırlık sürecinde yapılan en büyük hatalar arasında deneme çözülmeden sınava girilmiş olması gelmektedir.Denemeleri olimpiyatlara hazırlanan atletlerin antrenman yapması gibi düşünebilirsiniz. Yani sizlerde KPSS’de hızını artırmak ve problem çözme yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız düzenli aralıklarla deneme sınavı çözmelisiniz.Konuları bitirdikçe ve sınav zamanı yaklaştıkça deneme yoğunluğunuzu artırmalısınız. Denemeler ile hangi konularda eksiklerinizin olduğunu görebilir ve sınavdaki hızınızı artırabilirsiniz…Bu çalışma prensiplerini düzenli bir şekilde uygulamanız başarılı olmanız için yeterli olacaktır. Sınavlardan almış olduğunuz puanların bir anlam ifade edebilmesi için doğru tercih yapılabilmesi önemli rol oynamaktadır. Bu konuda yeterli bilgilere sahip değilseniz uzmanlardan yardım almayı unutmayın. Yapacak olduğunuz yanlış tercihler almış olduğunuz iyi puanların bir anlam ifade etmemesine neden olabilmektedir.

Başarılar Dileğiyle…
Güncel paylaşımları buraya tıklayarak facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz…

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

3 comments

  1. Adsız Cevapla

    wer23wrtwette

  2. Adsız Cevapla

    ben kpss çalişiyorum 52 etim var ama yeterli bulmuyorum ne yapmalıyım

  3. abdullahaktas Cevapla

    yukarıda çalışma ipuçlarını payşatık buna göre konualrı elitleyip güvenilir kaynaklardan bol vol denem çözmeniz sizin için en iyisi olur.

css.php