Pratisyen Doktor ve Doktorlar Ne Kadar Maaş Alır

Her meslek grubu için mesleğe başladığında “Ne kadar maaş alırım” hiç kuşkusuz akıllara ilk gelen sorular arasında. Doktor olacak çalışanlar için 2016 zamları ile birlikte yeni bir doktor ne kadar kazanır? Aile hekimi ne kadar kazanır? gibi merak edilen soruların cevaplarını hazırladık. Pratisyen Doktor ve...

583 0

Her meslek grubu için mesleğe başladığında “Ne kadar maaş alırım” hiç kuşkusuz akıllara ilk gelen sorular arasında. Doktor olacak çalışanlar için 2016 zamları ile birlikte yeni bir doktor ne kadar kazanır? Aile hekimi ne kadar kazanır? gibi merak edilen soruların cevaplarını hazırladık.

Pratisyen Doktor ve Aile Hekimi Ne Kadar Maaş Alır?

En düşük memurun maaşı 2 bin 114 TL olurken, en yüksek memurun aldığı aylık maaş ise 8 bin 90 TL oldu. Tabi bunlar ek gelir ve sermaye gelirleri hariç. Doktorlarımıza ödenen  maaşların bir kısmı döner sermaye ile ödenir ve tıpkı diğer maaşlar da olduğu gibi her ayın on beşinde peşin olarak  içinde bulunduğu ay çalışıp çalışılmadığına dikkate almaksızın ödenir. Yeni başlayan 7. dereceden bir pratisyen doktor  5 000 lira civarı gelir alır. Bu ücret aile hekimleri için 7 000 lira civarına ulaşmaktadır.

Klinik Şefi ve Cerrahlar Ne kadar Maaş Alır

Yapılan zamlar sonrası bi klinik şefi 10 000 kadar maaş alırken klinik sef yardımcısı için bu değer 9 000 lira civarı. Tabi bu ücretler devlet çalışanları için geçerlidir. Yani yeni başlayan bir doktor özel bir hastanede 20 000 lirada maaş alabilir yada bir klinik şefi özel bir hastanede 50 000 ücret alabilir.

Cerrahlar bir çok hastanede ameliyata girebilmekte bunun için ameliyat ücretleri de cerrah maaşına ayrı ayrı ekleniyor. Maaş içinse durum biraz karışık 5 000 ila 50 000 TL arası bir gelirleri var örnekler sizler için açıklayalım. Girdikleri ameliyatın zorluk boyutuna göre 2 000 ile 45 000 lira arasında ek ücret ödemektedir. Taban maaş olarak 3 500 ila 5 000 TL ücret alırken, ekstra maaşlarla (ameliyat ücretleri) birlikte toplam aldığı maaş ortaya çıkmaktadır.

Güncel eğitim ve sağlık haberleri için facebook sayfamıza bekliyoruz…

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php