Yeni Mezunlar İçin Farklı İş Fikirleri

Özellikle de bir okuldan mezun olduktan sonra iş bulmanın ne kadar zor bir iş olduğunu yaşayan herkes bilir. Artık ekmek aslanın ağzında cümlesi bile bu durum adına belki de yetersiz kalıyor. Bir işe girilecek ise tecrübe isterler, erkekler adına askerlik bitmiş olsun isterler ve daha...

302 0

Özellikle de bir okuldan mezun olduktan sonra iş bulmanın ne kadar zor bir iş olduğunu yaşayan herkes bilir. Artık ekmek aslanın ağzında cümlesi bile bu durum adına belki de yetersiz kalıyor. Bir işe girilecek ise tecrübe isterler, erkekler adına askerlik bitmiş olsun isterler ve daha birçok kriter söylerler. Bir yandan bu nedenden dolayı bir diğer yandan da iş hayatı adına başka şeyleri denemek isteyenler için farklı iş fikirleri doğru bir seçenek olabilir. Ancak bu da öyle kolay değildir. Böylesi işler adına yaratıcılık katılmalı ve konu üzerinde uzun bir süre düşünülüp plan yapılmalı. Her konu hakkında az ya da bilgi sahibi olunmalı ki gelebilecek her hangi bir fırsat kaçmasın.

Teknolojik Konuda İşler

Bu noktada elbette günümüz teknoloji çağı ve artık herkes bütün hayatını neredeyse teknoloji ile idame ediyor. Bu yüzden de farklı iş fikirleri dendiği zaman akla ilk gelen durumlardan biri de hiş şüphesiz teknoloji ile ilgili olan işlerdir. Özellikle de internet dünyası büyük bir dünya ve bunun için sosyal medya danışmanlığı ya da blog danışmanlığı gibi işler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca eğer bilgisayar konusunda iyi bir bilgi sahibi olunmuş ise o zaman bilgisayar bakım ve onarım işi de yine asla bitip tükenmeyecek işlerin başında gelmektedir. Ya da web tasarım işler gibi daha birçok farklı teknolojik dünyadan yeni bir iş kurulabilir.

Yapaylıktan Uzak, Doğallık Kokan İşler

Her tür yiyecek ya da içecek artık tamamen yapay bir hale geldi ve ne alınsa yapay çıkmakta. Bu yüzden de organik açıdan farklı iş fikirleri olarak özellikle de organik gübre üretimi ya da çocuklar için organik çocuk bezi üretimi gibi değişik iş kolları kendini son zamanlarda göstermeye başladı. Bunun yanı sıra organik yiyecek satan internet siteleri kurmak ya da cilt ve bakım konusunda organik ürünlerin ticaretini yapmak değişik işler arasına girebilmektedir. Araştırıldığı zaman daha bu konuda birçok iş çeşidi bulunabilmektedir.

Online Alış Veriş Üzerine İşler

Her geçen gün gittikçe daha da büyüyen ve gelişen bir sektör olarak elbette e-ticaret ön plana çıkmaktadır. Son derece büyük bir kar marjı olan bu alanda birçok farklı internet sitesi birbirinden değişik ürünleri internet aracılığı ile müşterilerle buluşturmaktadır. Belki cilt bakım ürünleri belki giyim kuşam üzerine hatta belki de bir gün içerisinde sayısız insanın oynadığı internet üzerinden oynanan şans oyunları gibi daha sonsuz bir engin deniz olarak birçok farklı iş fikirleri ile değişik işler yaratılabilir.

Evden Yapılabilen İş Çeşitleri

Elbette bu konuda da birçok farklı iş kolu bulunmaktadır. Bunlardan biri aslına bakılırsa pek de bilinmeyen sanal asistanlık işi olabilir. Ya da yaşam koçluğu bu aralara birçok kişinin ilgisini çekme işler arasındadır. Ya da freelance yazarlığı ve birçok farklı konuda özel ders verme işleri yapılabilir. Ev hanımlar adına da elbette birçok farklı firmalar paketleme yapmak adına el işi gerektiren işleri dışarıdan bu şekilde yaptırır.

Bebekler Adına Ürünler


Asla tükenmeyecek farklı iş fikirleri olarak bir iş kolu daha budur. Özellikle de son derece yaratıcı bebek giysileri ya da bebek arabaları gibi bebekler adına birbirinden değişik satış yapılabilir. Üstelik bu tür işleri ister bir site kurarak internet üzerinden istenirse de perakende olarak yapmak mümkündür. Bu yüzden de farklı iş fikirleri açısından eğer değişik ve yeni bir iş kolu aranıyorsa en önemlisi yapılacak olan iş ince elenip sık dokunmalı ve pazar araştırması son derece iyi yapılmalı.

Güncel eğitim ve sağlık haberleri için facebook sayfamızı beğenebilirsiniz…

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php