Enzim Peeling Nedir Yararları Nelerdir

Hassas ciltli insanların vücutlarında zaman zaman oluşan kahverengi lekeler bulunur.  Enzim peeling bu lekelerin tedavisinde ciddi sonuçlar vermektedir. Ciltte ki soyucu etkisinin çok az derecede olaması ve her cilt tipine uygun olmasından  ötürü tüm mevsimlerde ve bütün cilt tiplerinde uygulanabilir. Diğer tedavi yöntemleri gibi ciltte...

220 0

Hassas ciltli insanların vücutlarında zaman zaman oluşan kahverengi lekeler bulunur.  Enzim peeling bu lekelerin tedavisinde ciddi sonuçlar vermektedir. Ciltte ki soyucu etkisinin çok az derecede olaması ve her cilt tipine uygun olmasından  ötürü tüm mevsimlerde ve bütün cilt tiplerinde uygulanabilir. Diğer tedavi yöntemleri gibi ciltte yara da oluşturmaz. Enzim peeling ciltte oluşan leke oluşmasını sağlayan düzeni baskılayarak leke oluşumunu da engeller.

Enzim Peeling Yararları Nelerdir

En başta leke tedavisinde kullanılır. Lekeleri gidermede etkili bir yöntemdir. Bunun yanında çok kısa sürede tamamlanması  ağrısız, yan etkisiz,tüm cilt tiplerine uygun olmasından dolayı çok yararlıdır. Yüz,boyun ve dekolte bölgesinden sırtınıza yaz tatilinden kalan kahverengi lekeler için önemli bir yöntemdir. Diğer kimyasal peelinglerin gibi cildi yakmaz ve ciddi soyulmalara sebebiyet vermez bu yönüyle kimyasal değil doğaldır. Şimdilik doğum lekeri, yaşlılık lekeri ve güneş lekelerinin tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Peki yan etkisi var mı bu Enzim Peelingin? Bazı ciltlerde 1 yada 2 gün içerisinde kendiliğinden ekstra bir uygulamay baş vurmadan geçen kızarıklar oluşabiliyor bunun dışında bir yan etkisi görülmemiş olması da daha güvenilir bir yöntem olmasını desetekliyor.

Nasıl Uygulama Yapmak Gerekiyor

Genel olarak Enzim Peeling uygulandıktan 1 hafta sonra lekelerde açılma başlıyor (renk olarak bir açılma yara olarak düşünmeyin) ve tahimini olara 1 ay içinde ise tamamen kayboluyor. Burada dikkat edilmesi gereken ise lekeler geçmiş olsa da eğer tekrar güneş altında korumasız bir şekilde fazla vakit geçirmeniz durumunda bu lekelerin tekrar gelebilmesi, yani güneşten korunmak en önemli bakım olacaktır.

Bu yöntem kliniklerde uzman doktor tarafından yapılmaktadır ve diğer tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanmamalıdır. 

Daha fazla bilgi almak ve kullanan kişilerin deneyimlerini paylaşmak için yorum kısmına düşüncelerinizi ve sorulanızı yazabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php