Sağlıklı Yaşamanıza Yardımcı 5 Bitki Çayı

Kış yaklaşıyor, yeni yeni grip salgınlarıyla beraber soğuklarla zayıf düşen metabolizmamızı güçlendirmemiz gerekiyor. Tabi bazılarımızın derdinde yazın alınan kilolardan kurtulmak. Peki nasıl yapmamız gerekiyor ? Vücut direncini arttırmak için elbette bir çok yol var. Bunların başında hiç kuşkusuz sağlıklı beslenmek ve spor yapmak var. Sağlıklı...

194 0

Kış yaklaşıyor, yeni yeni grip salgınlarıyla beraber soğuklarla zayıf düşen metabolizmamızı güçlendirmemiz gerekiyor. Tabi bazılarımızın derdinde yazın alınan kilolardan kurtulmak. Peki nasıl yapmamız gerekiyor ? Vücut direncini arttırmak için elbette bir çok yol var. Bunların başında hiç kuşkusuz sağlıklı beslenmek ve spor yapmak var. Sağlıklı bir yaşantı için bu ikisine aynı ölçüde değer vermek gerekiyor. Bizde sizler için bugün sağlığınız için en fazla tercih edilen ve sağlıklı yaşamanıza yardımcı 5 bitki çayından bahsedeceğiz.

1 Yeşil Çay

Yeşil çayın o kadar fazla yararı varki bazıları henüz bilinmiyor. Kanser iyileştirmesi, tümör küçülmesinden tutun kolesterol düşürme, zararlı bakterileri öldürmeye kadar bir çok özelliği bulunmakta. Bunların yanında kan şekerini ayarlayıp tansiyonu da dengeler. . Özellikle çok hastalanan insanları mutlaka haftada 1-2 kez içmesi gerekmekte.

2 Sinameki Çayı

Sinameki çayı ülkemizde genel olarak müsil ilacı olarak kullanılmakta. Fakat burada belirmek gerekir ki kabızlık ve kolitte kullanımı uygun değildir.

3 Rezene Çayı

Eğer çocuğum yemek yemiyor diyorsanız rezene çayı çocuklarda iştah açıcı özelliğe sahiptir. A ve C vitaminleri açısından zengindir. Yapraklarından çay yapılırken tohumları da bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Mide ve bağırsak hareketini artırır. Göz damarlarını güçlendirir. Düz kaslarda meydana gelen spazmları giderir. Bronşlardaki iltihapları temizler.

4 Papatya Çayı

Papatya çayı genel olarak rahatlatıcı etkisiyle bilinir. En genel özelliği uyku düzeni bozukluklarını gidermesidir. Stres alerji ve mide kasılmalarına iyi gelir. Diş eti kanamalarını önler karaciğeri çalıştırır, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardım eder.

5 Ada Çayı

Ada çayı tıpkı yeşil çay gibi bir başka mucize çaydır. Laticedeki anlamı iyileştirmek olan ada çayı zararlı toksinlerin vücudunuzdan atılması sağlar. Beyin fonksiyonlarını geliştirerek alzheimer a karşı yardımcı olarak kullanılır. Yaralara ve enfeksiyonlara karşı iyileştirici özelliği vardır. Ayrıca saçların beyazlamasınıda yavaşlatır.

Güncel paylaşımlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı beğenebilrisiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php