TEOG Hakkında Bilgi 2016

TEOG Rehberi Günümüz gençlerinin eğitim hayatlarında ki ilk sınavları olan teog ( temel öğretimden ortaöğretime geçiş) sınavı ; birçok öğrenci için muamma… Her öğrencinin eşit şartlara sahip olamadığı bu zorlu yarışta sınava girecek öğrenci arkadaşlarımıza TEOG hakkında bilgi vereceğimiz yazımıza geçelim… TEOG’da Hangi Derslerden Sınava...

210 0

TEOG Rehberi

Günümüz gençlerinin eğitim hayatlarında ki ilk sınavları olan teog ( temel öğretimden ortaöğretime geçiş) sınavı ; birçok öğrenci için muamma… Her öğrencinin eşit şartlara sahip olamadığı bu zorlu yarışta sınava girecek öğrenci arkadaşlarımıza TEOG hakkında bilgi vereceğimiz yazımıza geçelim…

TEOG’da Hangi Derslerden Sınava Gireceksiniz?

Teog mill eğitim bakanlığının 8.sınıf öğrencilerine Teog-1 ve Teog-2 olarak yaptığı bir sınav… Teog-1 ve Teog-2 altı dersden yapılmaktadır. bu dersler; Türkçe,matematik, fen bilimleri, ingilizce , inkilap tarihi ve atatürkçülük ve din kültürü ve ahlak bilgisi dersleridir. Bu derslerin her birinden 20 şer soru olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır.

TEOG Sınavı Ne Zaman?

Teog-1 sınavı 1.dönem genellikle kasım ayında, Teog-2 sınavı 2.dönem genellikle nisan ayında yapılmaktadır. Teog sınavında puan hesaplamas yapılırken birinci ve ikinci sınavın katsayıları eşittir ve sınavların %70 i hesaplamaya katılır. Kalan %30 okul puanı eklenerek tamamlanır. Okul puanı 6,7 ve 8.sınıf da aldığınız puanlarınızın ortalamasıyla hesaplanır. Buradan da anlaşılacağı gibi Teog sınavı için okul puanı çok önemli olduğu için öğrencilerimize okul derslerini çok dikkatli dinlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca teog-1 ve teog-2 puan kat sayıları aynı olduğu için ve teog -1 de konular daha az olduğu için teog-1 e daha sıkı çalışıp dikkatlerini toplayıp daha fazla net çıkarabilceklerini hatırlatmak isteriz. Unutmayın bu sınav sadece sizin okulda gördüğünüz müfredettan oluşuyor. bu yüzden derslerinize dikkatli dinleyip evde de düzenli soru çözüp konu tekrarlarınızı yaparsanız başaramamanız için hiçbir sebep yok sevgili gençler.

Umarız hepiniz hayal etiğiniz hedeflere ulaştığınız güzel geleceklere varırsınız… Sınava girecek bütün genç arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php