Bir El Modeli Gibi El ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Sizler için bir el modelinden el bakımı nasıl yapılır ipuçları aldık. El bakımı herkesin en öncelikli endişesi olmayabilir. – Ama benim için hayatımın büyük bir parçası haline geldi. Burada el modeli olarak çalışarak, kusursuz el ve tırnaklarımızın olmasını umuyoruz. Tabii ki mükemmellik her zaman ulaşılamaz,...

222 0

Sizler için bir el modelinden el bakımı nasıl yapılır ipuçları aldık.

El bakımı herkesin en öncelikli endişesi olmayabilir. – Ama benim için hayatımın büyük bir parçası haline geldi. Burada el modeli olarak çalışarak, kusursuz el ve tırnaklarımızın olmasını umuyoruz. Tabii ki mükemmellik her zaman ulaşılamaz, tırnaklar kırılabilir ve ellerim herkes gibi kurur.

Bununla birlikte, fotoğraf çekimlerinde ellerimi daha tutarlı bir şekilde hazırlayan bir rutini kendim geliştirdim. Bir iş için ne zaman aranacağımı asla bilemiyorum, bu yüzden sağlıklı ve güzel ellerimi her zaman korumam önemlidir.

El Bakımı İçin Küçük Tavsiyeler


Bir el bakım “rutini” başlatmayı düşündüğünüzde korkutucu veya zor gibi görünebilir ancak elinizi güzelleştirebilecek çeşitli küçük şeyler vardır; bu da çok çaba harcayarak  gününüzden zaman ayırmanıza gerek duymaz.

Ellerimi nemlendirmek için kendime bunu hatırlatmanın en kolay yollarından biri mutfak ve banyomda losyon bulundurmaktır. Bu şekilde ellerimi yıkadığım zaman cildimi nemlendirmek için bir losyon sürüyorum. Çok basit ama işe yarıyor!
Aynı doğrultuda çantamda küçük bir şişe losyon taşımak, hareket halindeyken nemlendirmeyi kolaylaştırıyor. Çantamda gerçekten zengin bir nemlendiriciyi taşımak isterim, ellerimin üst kısmında sadece küçük bir kuruluğa ihtiyacım var ve avuç içlerimin yağlı olmasını engelliyor.
Söz konusu ellerimle ilgilenmek  olduğunda, ürünler üzerinde çok para harcamaktan hoşlanmıyorum. Lanolin kremi kullanmak, ellerinizi inanılmaz yumuşak yapan ve soğuk havaya karşı korunmaya yardımcı olan, mükemmel ve ucuz bir üründür. Ayrıca zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı gibi mutfağınızda bulunan şeyleri kullanan inanan bir çok el modelini biliyorum ve pahalı el kremleri kadar iyi.

Verimlilik de benim için oldukça önemlidir. El bakım adımlarını seviyorum bunları doğru yaptığımda bir taşla iki kuş vurmuş gibi seviniyorum. Ne zaman fazla miktarda ürün kullansam yüzüm ve ellerimde pul pul dökülmeler oluyor. Aynı şeyi, kullandığım yüz nemlendiricileriyle yapıyorum; fazla / kalıntıları ellerime ve kütiküllere ovuyorum.

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı

Tırnak çevresi ölü deriyi takip edin. Gerçekten, bunların herhangi bir el bakım rutininin en önemli parçası olduğuna inanıyorum. El modelleri, sık nemlendirme yapılmasıyla ilgili tavsiyede bulunur, bunun faydalı olduğuna katılıyorum, ancak sağlıklı tırnaklar, ellerin en iyi görünen şeyidir.

Tırnak yatakları ve tırnak yatağının altındaki ince ve esnek cilt, tırnak sağlığının önemli bir parçasıdır – tırnaklarınızı korurlar. Tırnaklarınızı uygunsuz şekilde kesmek, enfeksiyona, acılı ve çirkin yaralara yol açabilir. tırnaklarınızı çok derinden kesip kendinize zarar vermek gerçekten kolaydır, onları kesmenin deriyi daha pürüzlü ve kaba hale getirdiğinden bahsetmiyorum bile.

Ben kütikül bakımı için kaliteli bir yol buldum, kütikül kremleri ve yağları kullanırken kütikül ü iterek sürdüğünüzde inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz. Kütikül yağları kullanırken, her bir tırnağın tabanına küçük bir damla yağ koyup ve hafifçe tırnak çevresindeki cilde sürün. Sonra tırnaklarımın çevresindeki turuncu cildi yumuşak bir çubukla geri iterek kütiküllerin altına yağ koydum.Her ne kadar kütikül kesimi tavsiye ettiğim bir şey olmasada, dikkatle hangnails(şeytan tırnağı) kesmenin gerekli olduğunu düşünüyorum. Sonra bölgeyi dehidrate edebilmek için kütikül kremi veya yağ uygulayın.

Sağlıklı kütikillerin sağlıklı tırnaklara ortaya çıkardığına inanıyorum. Günlük rutin nemlendirme ve kütikül kremlerini kullanma ek olarak, bazen daha yoğun el tedavileri yapmaktan hoşlanıyorum. Özellikle büyük bir el çekimi yapmam gerektiğinde yardımcı oluyor.

Daha yumuşak eller için bir diğer büyük numaram, parafin mumu uygulanmasıdır. Bunu yapmayı çok seviyorum! Esasen elinizi muma daldırın ve ellerinizin çevresinde bir yumuşak balmumu oluşturun. Elleriniz inanılmaz kaygan ve yumuşak olacaktır.

Her şey olağanüstü olmalı. Basit şeyler büyük fark yaratabilir. Bence el bakımı güzellik rutine çok benzemektedir; sadece sizin için neyin işe yaradığını bulmanız ve tutarlı olmaya çalışmanız gerekir.

www.xojane.com adresinden google translate yardımı ile çevrilmiştir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php