Devlet Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı Devam Eden Burs Haberleri

Bugün itibariyle Kyk Kredi ve Burs alabilecekler açıklandı. yurtkur adresinden sizde sonuçları kontrol edebilirsiniz. Peki devam eden burslar hangileri? Hangi tarihe kadar başvuru yapılabiliyor. Sizler için yakın zamanda duyurularını açıklamış burs haberlerini topladık. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Bursu Atatürk kültür dil ve...

245 0

Bugün itibariyle Kyk Kredi ve Burs alabilecekler açıklandı. yurtkur adresinden sizde sonuçları kontrol edebilirsiniz. Peki devam eden burslar hangileri? Hangi tarihe kadar başvuru yapılabiliyor. Sizler için yakın zamanda duyurularını açıklamış burs haberlerini topladık.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Bursu

Atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu dün itibariyle(16.11.2016) burs başvurularını kabul etmeye başladı. 25.112016 ya kadar devam edecek başvurular için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak ilgili siteye gidebilirsiniz.

Tubitak Bursu

2016-2017 eğitim öğretim dönemi ilk dönem burs başvuruları 14 kasım 2016 itibariyle başladı. 27 Kasım 2016 tarihi saat 17:30 a kadar devam edecek başvurular için son 9 gün . Gereken şartlar için ise alttaki linke tıklayabilirsiniz.

Başvuru şartları.

Türkiye Gençlik Vakfı

Yalnızca Türk vatandaşlarına verilecek olan bu burs ön kayıt formu doldurmanızı da istiyor. Lisans ve ön lisans öğrencilerinin yararlanma imkanı veren burs erkek öğrencilerde askerlikle ilişki olmamasını da şart koşuyor. Online form sonucu açıklandıktan sonra mülakata girecek adaylar arasından seçim yapılarak burs sahiplerine ulaştırılacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar TGV adresinden online başvuru yapabilir. Online başvuru son tarihi 20 Kasım 2016. 21-22 Kasım tarihlerinde ilk değerlendirme yapılacak, 23-27 Kasım tarihleri arasında ise mülakatlar gerçekleşecek, 28-30 Kasım tarihlerinde ise burs almaya hak kazanan öğrencilerden belge temini yapılacak.

Diğer Burs Başvuru Tarihleri

UNESCO – L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursu son katılım 30 Kasım 2016  detaylı bilgi tıklayın  Siteye ulaşım için tıklayın.

Nano Uydu Teknolojileri Lisansüstü Programı Bursu 22 Ocak 2017 son katılım.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php