Hayatınızı Daha Kolaylaştıracak 5 Alışkanlık

Gittikçe daha basit olanın daha iyi olduğunu fark ediyoruz: hayatımızı basitleştirdiğimiz zaman, elde ettiğimiz başarı daha da artar. Genç yaştan itibaren mutluluğun basit olduğunu fark ettim, ancak nasıl çalışılacağını anlamam uzun yıllar aldı – rutinlerin ve alışkanlıkların benimsenmesinin hayatı sıkıcı yapmadığını hatta işim kolaylaştırdığını anladım. İşte...

226 0

Gittikçe daha basit olanın daha iyi olduğunu fark ediyoruz: hayatımızı basitleştirdiğimiz zaman, elde ettiğimiz başarı daha da artar. Genç yaştan itibaren mutluluğun basit olduğunu fark ettim, ancak nasıl çalışılacağını anlamam uzun yıllar aldı – rutinlerin ve alışkanlıkların benimsenmesinin hayatı sıkıcı yapmadığını hatta işim kolaylaştırdığını anladım.

İşte hayatımı kolaylaştırmak için katkıda bulunan, yıllar boyunca benimsediğim 5 alışkanlık ve daha mutlu bir hayat!

Çocuklarınıza Düzen Verin

Birçok ebeveyn için, rutin olarak yaşamak normal bir hayat parçasıdır. Üçüncü çocuğumun doğumuna kadar rutinleri kabul etmek ve benimsemek benim için zaman aldı. 24 yaşındaydım ilk çocuğum oldu, hayatım rutini kabul etmek için çok genç ve hareketliydi. Anı yaşamayı sevdim ve rutine direndim. Bunun iyi doğru olmadığını anlamam on yılımı aldı. Yatma zamanlarına, yemek saatlerine hatta banyo saatlerine bağlı kalın. Bu sayede çocuklar kendilerini daha güvende hissediyorlar ve kendiniz için daha fazla serbest zaman bırakıyorsunuz.

Haftanızı Önceden Planlayın

Bir takvim kullanın ve haftalık plan yapın. Yapılacak tüm randevuları, toplantıları ve çalışmaları dahil edin. Takviminizde planladığınız işleri yapmanız çok daha olasıdır. Takviminiz ertelemeyi yenen en iyi araçtır.

Aklınızdaki Şeyleri Yazın

Tüm görevlerinizi, sorumluluklarınızı, fikirlerinizi, hedeflerinizi ve hayallerinizi yazın. Kafanızda her şeyi düşünerek aşırı yüklü bir beyinle dolaşamazsınız, bu da odağınızı ve açık düşünme yeteneğinizi bozan bir durumdur.

Bir Bütçe Ayarlayın

Her gün harcadığınız harcamalar hakkında notlar bırakın ve sonraki analiz için bir tabloya girin. Ayda para harcadığınız her şeyi yazın ve tasarruf sağlayıp sağlayamayacağınıza bakın. Ne harcadığınızı biliyorsanız, mevcut harcama düzeninizin, para harcamanın en iyi yolu olup olmadığı konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz. Alışveriş, eğlence, hediye vb. için ne kadar harcamak istediğinizi biliyorsanız ona sadık kalın.

Hayır Demeyi Öğrenin

Başkalarına yardım etmek asil bir özelliktir, ancak başkalarına yardım etmenin sizin ve aileniz için doğru dengeler kurarak yapmak önemsenmelidir. Kendinizi ve ailenizi öne koyma alışkanlığınıza girin. Doğru olmadığını yada sizi işinizden rutininizden çıkaracak şeylere hayır demeyi söylemeniz önemli.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php