TEOG Sınavı Ne Zaman Sonuçlar Hangi Tarihte Açıklanacak

Öğrencilerin beklediği o gün geldi. Yarın sabah itibariyle TEOG I. dönem ilk oturum sınavı sabah saat 9.00 da Türkçe sınavı ile başlıyor. Sadece öğrencilerin değil velilerinde büyük merakla ve heyecanla beklediği sınav ile ilgili detayları sizlerle paylaşacağız. TEOG sınavı ne zaman? TEOG ilk oturumda hangi...

249 0

Öğrencilerin beklediği o gün geldi. Yarın sabah itibariyle TEOG I. dönem ilk oturum sınavı sabah saat 9.00 da Türkçe sınavı ile başlıyor. Sadece öğrencilerin değil velilerinde büyük merakla ve heyecanla beklediği sınav ile ilgili detayları sizlerle paylaşacağız. TEOG sınavı ne zaman? TEOG ilk oturumda hangi sınavlara girilecek? TEOG ikinci oturumda hangi sınavlara girilecek? TEOG sınav saatleri gibi pek çok bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz..

TEOG Sınav Detayları Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak

TEOG a giren öğrenciler sonuçları 2017 ocak ayında öğrenebilecek. Bununla beraber TEOG sınavında yanlış sorular doğruları götürmeyecek, yani öğrenciler doğru cevap verdiği sorular üzerinden değerlendirilecek.

TEOG İlk Oturum 23 Kasım

Türkçe sınavı 20 soru ve 40 dakika olacak 2. sınav Matematik, saat 10.10 başlayacak olup aynı şekilde 20 soruya 40 dakaki süre tanınacak. İlk oturumun son sınavı ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 20 soru 40 dakika olacak ve 11.20 de başlayacak.

TEOG İkinci Oturum

24 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan TEOG ikinci oturumda ise ; ilk sınav Fen Bilimlerinden başlayacak, 09:00 başlayacak sınav 20 soru 40 dakika, 10:10 da başlayacak diğer sınav İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20 soru 40 dakika ve son olarak 11:20 de başlayacak son sınav Yabancı Dil sınavı 20 soru 40 dakika üzerinden yapılacak.

Aileler TEOG Sınavı Sonrası Ne Yapmalı

Hayatlarında ilk  ciddi sınavlarına giren öğrencilere aileler sonuç ne olursa olsun hoşgörü ile yaklaşmalı ve çocuğuna destek olmalı. Öğrencilerin üzerinde oluşturabilcekleri stres ikinci sınav için durumu daha kötüye götürebilir bu sebeple aileler eğitim kurumları ile diyalog halinde kalıp çocukları için en iyisini eğitim kurumları ile iletişim kurarak yapması gerekiyor.

Bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php