TEOG’a Bir Hafta Kala 8. Sınıf Öğrencilerine Tavsiyler

Temel öğretimden orta öğretime geçiş sınavı(TEOG) 23-24 kasımda. Öğrenciler bu yoğun ve heyecanlı maratonun birinci aşamasına çarşamba ve perşembe günü yapılacak olan sınavlarla girecekler. Öğrencilere orta öğretim hayatlarını etkileyecek bu sınavda bazı ipuçlarından bahsetmek istedik. Dersin alanlarında uzman öğretmenlerimizden aldığımız tavsiyeleri sizlerle paylaşıyoruz. TEOG Türkçe...

195 0

Temel öğretimden orta öğretime geçiş sınavı(TEOG) 23-24 kasımda. Öğrenciler bu yoğun ve heyecanlı maratonun birinci aşamasına çarşamba ve perşembe günü yapılacak olan sınavlarla girecekler. Öğrencilere orta öğretim hayatlarını etkileyecek bu sınavda bazı ipuçlarından bahsetmek istedik. Dersin alanlarında uzman öğretmenlerimizden aldığımız tavsiyeleri sizlerle paylaşıyoruz.

TEOG Türkçe İçin Tavsiyeler

TEOG sınavında ilk karşılaşacağınız ders Türkçe. Bu ders de yapılan temel yanlışlardan biride sınav süresinin doğru kullanılamaması. Meb öğrencilere 20 soru için 40 dakika veriyor. Bu süre sınavın sonundan başına kadar doğru kullanılmalı ve sınavda dikkatsizlik sonucu hata yapma ihtimali en aza indirilmeli. Bunun için TEOG’a bir hafta kala bolca Türkçe denemesi çözülmeli. Ayrıca sebep-sonuç, amaç-sonuç, koşul-şart gibi çok soru gelen kavramlar öğrenilmeli. Sınavlarda sıkça kullanılan çelişki,salt gibi kelimelerin anlamaları da mutlaka öğrenilmeli. Yazım kuralları ve noktalama işaretleri konuları tekrar edilerek, bolca soru çözülmeli…

TEOG Matematik İçin Tavsiyeler

Matematik birçok öğrencinin dert yandığı bir ders olarak karşımıza çıkıyor. Az bir zaman kala sizleri de fazla yormadan bir iki kısa tavsiye vereceğiz. Öncelikle üslü ve köklü sayılarla ilgili temel olan kavramlar, genel kazanımların ışığında tekrar edilmeli. Matematik konu bütünlüğüne sahip bir ders olduğu için; bolca soru çözülmeli ve bunun için en etkili yöntem bu son bir haftada deneme çözmek olacaktır.

TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tavsiyeleri

Bu dersle ilgili temel kavramlar; kaza ,kader, tevekkül gibi iyice öğrenilmeli ve bol soru çözülmeli.

TEOG Fen Bilgisi Tavsiyeleri

Bu yıl müfredatta değişiklik yapılan bu derste iki üniteden sınava girecek öğrenciler, 1.üniteden DNA’nın eşlenmesi, mitoz ve mayoz bölünme, döllenme ve üreme organları konularına hakim olmalılar. 2.ünite için ilk defa bu yıl TEOG-1 de karşımıza çıkan basit makineler ve kaldıraç, makaralarla ilgili bol miktarda soru çözülüp, kuvvet kazancı kavramı iyi algılanmalıdır.

TEOG TC İnklap Tarihi Ve Atatürkçülük Tavsiyeleri

Kavram ve önemli olaylarla ilgili notlar son kez gözden geçirilmelidir. Örnek olarak, genelgeler ve kongreler içerikleriyle ve kronolojik sırayla çalışılmalı. Bir kahraman doğuyor üniteleri dikkatli bir şekilde okunmalı… Konu anlatım kısmı 4-5 kez göz atarak okunmalıdır ve hafızada canlandırılmalıdır.

TEOG İnglizce Tavsiyeleri

Üç üniteden sorumlu olacağınız TEOG-1 sınavında kilit nokta bol miktarda kelime ezberlemeniz olacaktır. Örnek olarak  Friendship konusunu çalışırken önce kelimelerini ezberleyip sonra soruları çözmeye başlarsanız, başarı oranınızın arttığını göreceksiniz. Ayrıca son hafta ders denemelerinin çözülmesi yapılan pratiklerin arttırılması sizleri daha iyi bir seviyeye taşıyacaktır.

Sizlere TEOG’a bir hafta kala yardımcı olmak için hazırladığımız bu yazımıza son olarak MEB’in hazırladığı kazanım testlerinin ve geçmiş yıllara ait çıkmış soruların kesinlikle çözülmesi gerektiğini belirtelim. Hepinize şimdiden başarılar diliyoruz…

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php