Yurtdışında Eğitim Yaparken Yapılan Hatalar

Yurtdışında okumak yarıyıl hayatınızın en iyi zamanlarından biri olabilir. Yurtdışında ki döneminizi zenginleştirebilecek veya değer düşürebilecek her türlü gündelik faaliyete net bir anlayışıyla başlamak en iyisidir. Her hafta sonu planlamak ve yurtdışındaki eğitimin gitmeden önce nasıl olması gerektiğini hayal etmek eğlenceli olsa da, oraya ulaştığınızda bazen...

239 0

Yurtdışında okumak yarıyıl hayatınızın en iyi zamanlarından biri olabilir. Yurtdışında ki döneminizi zenginleştirebilecek veya değer düşürebilecek her türlü gündelik faaliyete net bir anlayışıyla başlamak en iyisidir. Her hafta sonu planlamak ve yurtdışındaki eğitimin gitmeden önce nasıl olması gerektiğini hayal etmek eğlenceli olsa da, oraya ulaştığınızda bazen kendi kurallarınızı uygulamak zor olabilir! Şimdi sizlere yurtdışı eğitimde yapılan hatalardan yola çıkarak yapmanız gerekenleri anlatalım…

Gideceğiniz Ülke Hakkında Hiçbir Şey Bilmemek

Eğer yurtdışında eğitim görmeye kararlıysan, yurt dışına çıkmadan önce gideceğin ülke hakkında araştırma yapmalısın. Çevredeki ülkeleri tanıyın, yaşam biçimlerini öğrenin ve konuştuğu dili bilin. Bu sayede hem uyum sağlamanız kolaylaşacak, hemde kötü bir tecrübeden kendinizi korumuş olacaksınız.

Sadece İngilizce yada Kendi Dilini Kullanmak

Farklı dili veya kültürün anlamyı düşünmüyorsanız öğrenmiyorsunuz demektir. Akıcı olmak zorunda değilsiniz, ancak kendi dillerinde merhaba deyin ve farklı inançlara sahip olanları dinlemeye çalışın. Bütün fırsatları değerlendirin size İngilizce konuşsalar dahi onalrın dilinden birşeyler öğrenmeye çalışın. Dil insanları birbirine bağlar, mümkün olduğu kadar çok şey öğrenin.

Onların Yaşantılarını Anlayın

Gittiğiniz ülkenin giyim tarzına ayak uydurmaya çalışın( size göre komik gelse dahi). Orada bulunduğunuz  zamandan keyif almaya bakın, yiyeceklerini geleneklerini, aile yaşantılarını aklınıza ne geliyorsa anlayış gösterin ve öğrenin.

Teknolojiden Uzaklaşın

Sosyal medya, internet, telefon olabildiğince bunlardan kurtulup gerekmedikçe kullanmayın. WiFi bulmak için acele etmeyin. Dünyayı gözlerinizle görün, ekran değil. Harika bir şeyler yemeye, inanılmaz şeyler yapmaya veya inanılmaz güzel bir şey görmeye çalışın ve bunu bir yerlerde paylaşmadan lezzetini alarak yapın.

Not Alın

Seyahate başladığınızda, yaşadıklarınızı bir blog da yazmaktan daha iyisi kaleme dökmek. Bunu yaparken; düşüncelerinizin ve yaşadıklarınızdan gerçek lezzeti aldığınızı fark edeceksiniz. Bu sizin öz benliğinizdir ve muhtemelen yolculuktan en büyük hatıra öğesine dönüşecektir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php