İlköğretim Matematik Nasıl Çalışılmalı İpuçları

Özellikle Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde dünya sıralamasının bu kadar gerisinde kalmışken, sizlere matematikte başarılı olmanız için yapmanız gerekenleri paylaşacağım. Matematik Rakamlardan İbaret Değildir Her ne kadar dersin gidişatı hesaplamalar ve sayılar üzerinden işlense de matematik bunlardan ibaret değildir. Sözel yönünüzü geliştirmek yani okuduğunuzu anlayarak...

200 0

Özellikle Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde dünya sıralamasının bu kadar gerisinde kalmışken, sizlere matematikte başarılı olmanız için yapmanız gerekenleri paylaşacağım.

Matematik Rakamlardan İbaret Değildir

Her ne kadar dersin gidişatı hesaplamalar ve sayılar üzerinden işlense de matematik bunlardan ibaret değildir. Sözel yönünüzü geliştirmek yani okuduğunuzu anlayarak sizden ne istenildiğini ve yaptıklarınızın ne olduğunu bilerek yapmanız matematik öğreniminiz de sizlere daha sağlam bir alt yapı hazırlar.

Matematiğin Kurallarını ve Kavramlarını Öğrenin

>Önce tam sayılar kullanarak hesaplama ve problem çözme ile başlayıp rasyonel sayılarla kesirler, ondalıklar, yüzde ve negatif sayılarla hesaplama ve problem çözme yolunu iyi öğrenmeniz gerekiyor. Bu sayede ortaokulda karşılaşacağınız ön cebir ve cebir derslerine iyi bir hazırlık yapmış oluyorsunuz.
İlköğretim öğrencilerinin, zihinsel, sözel, görsel, dokunsal ve yazılı egzersizlerden oluşan kombinasyonlarla çalışması başarı seviyesini arttıracaktır. Öğrencilerin çok önemli matematik kavramlarını ve becerilerini öğrenmelerinin dışında, sayıların nasıl çalıştığını sayının gerçek dünyada ne anlama geldiğini öğrenip anlamaya çalışması da gerekiyor

Ders Takibini İyi Yapın

Matematik derslerini kaçırmamaya özen gösterin. Özellikle ilkokul döneminde öğrenecekleriniz temel bilgileri ders ders takip edip eve gittiğinizde verilenleri tekrar etmeniz ve ödevlerinizi mümkün olduğunca kendi kendinize yapmaya çalışmanız gerekiyor. Özellikle derslerde anlamadığınız bir yeri ders içinde hocanıza sorarak o an anlamadığınız bilgiyi öğrenmeniz dersi anlama sürecinizi hızlandıracaktır. Aynı şekilde tekrarlarınızı ve ödevlerinizi yaparken anlamadığınız yerleri not edip bunları öğretmenlerinize sormanız gerekiyor. Son olarak şunu söylemeliyim, o gün işleyeceğiniz konuyu evde hiçbir şey anlamasınız dahi okuyarak derse gitmeniz sizlere yardımcı olacaktır.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php