Eşit Ağırlık Bölümü ve Eşit Ağırlık Meslekleri Hakkında Bilgi

386
386


Lise okuyan öğrenciler, birinci sınıfı bitirdikten sonra istedikleri meslek ve derslerdeki başarı durumlarına göre bir bölüm seçmek durumundadırlar. Bu bölümler Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ve Yabancı Dil olmak üzere 4 gruba ayrılır. Bu yazımızda size eşit ağırlık bölümü hakkında, eşit ağırlık meslekleri ve eşit ağırlık mesleklerinde tercih edebileceğiniz bölümler hakkında bilgi vereceğiz.

Eşit Ağırlık Bölümü Hakkında Bilgi

Lise 1’i başarıyla bitirdiniz ve hangi bölümü seçeceğinizi yada bölümler hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz. Yazımızın bu kısmında eşit ağırlık okumak isteyenlere bu bölü hakkında bilmeleri gerekenleri anlatacağız. 
Eşit ağırlık bölümü matematik, edebiyat ve sosyal bilimler derslerinin(tarih-coğrafya) diğerlerine kıyasla daha yoğun işlendiği bölümdür. Bu bölümü seçen arkadaşlar hiç bir Fen bilimleri dersinden sorumlu olmayacak ve müfredatta karşılarına “seçmeli ders” olmadığı taktirde çıkmayacaktır. Bu bölümü okuyan öğrenciler YGS ve LYS sınavları sonunda EA-1 ve EA-2 puan türünden yapacakları tercihlerde puanları kırılmadan istedikleri bölümü seçebilecekler. Peki eşit ağırlık bölümü okuyan öğrenciler için bu meslekler hangileri?

Eşit Ağırlık Meslekleri Nelerdir? 

Eşit ağırlık bölümü seçenler aşağıda bulunan meslekleri tercih edebilir ayrıca üzerindeki linke tıklayarak bu bölüm hakkında bilgi edinebilirsiniz. 
Etiketler