Hemşireler Üniversite Hastanesinden Devlet Hastanesine Geçebilir mi?

-Sponsor ReklamBildiğiniz gibi hemşirelik mezunlarını en fazla istihdam eden kurumların başında Araştırma yani Üniversite hastaneleri ve devlet hastaneleri (kamu hastaneleri) gelmektedir. Hemşirelik mezunlarını genellikle tercihlerini devlet hastanesinden yana kullanmaktadırlar. Ancak, tercih yapacak kişinin yaşadığı şehirde devlet hastanesine alım olmaması veya başka nedenlerden dolayı, bu kişiler...

3003 3

-Sponsor Reklam

Bildiğiniz gibi hemşirelik mezunlarını en fazla istihdam eden kurumların başında Araştırma yani Üniversite hastaneleri ve devlet hastaneleri (kamu hastaneleri) gelmektedir. Hemşirelik mezunlarını genellikle tercihlerini devlet hastanesinden yana kullanmaktadırlar. Ancak, tercih yapacak kişinin yaşadığı şehirde devlet hastanesine alım olmaması veya başka nedenlerden dolayı, bu kişiler üniversite hastanelerini de tercih edip atanabilmektedirler.
   Üniversite hastanesine atanan hemşirelerin bazıları durumundan memnunken bazıları da devlet hastanelerinden birine geçiş yapmak için araştırmalara girerler. Ancak maalesef bu araştırmaların çoğu sonuçsuz kalmaktadır; çünkü üniversite hastanesinden devlet hastanesine geçmek gerçekten ya çok zor ya da imkansızdır. Peki araştırma hastanesinden devlet hastanesine geçiş yapılabilir mi, yapılabilirse ne şekilde yapılabilir?
Bir hemşire araştırma hastanesinden devlet hastanesine nasıl geçebilir?
  Bunun birkaç yolu bulunmaktadır. Birincisi; eğer üniversite hastanesinde kadrolu olarak çalışıyorsanız, devlet hastanesine sözleşmeli hemşire alımlarında tercih yaparak, devlet hastanesine sözleşmeli olarak geçmektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, üniversite hastanesinde çalışan kadrolu bir hemşirenin, kamu hastanelerine yapılan kadrolu alımlara başvuramayacağıdır.
   İkinci seçenek ise, herhangi bir sağlık kurumuna veya kamu hastanesine geçiş isteğinde bulunmak ve bu isteğin kabul edilmesidir. Ancak sizin bu başvurunuzun kabul edilmesi, kesin olarak geçiş yapabileceğinniz anlamına gelmez. Buradaki en önemli şey, üniversite hastanesi tarafından muvafakat (kabul, onay) verilmesidir. Üniversite hastanesinden muvafakat alamadığınız takdirde geçişiniz imkansızdır.
   Üçüncü seçenek olarak eş durumu gösterilebilir ki bu seçenek de herkese sunulmamaktadır. Daha çok, eşi asker veya polis olanlar bu seçeneği kullanabilmektedir.
   Bunların dışında herhangi bir yöntem varsa ve nasıl olduğunu biliyorsanız, paylaşmanızı rica ederiz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

-Sponsor Reklam-

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

3 comments

 1. Fatma Ak Cevapla

  Ben üniversite hastanesinde hemsireyim esim polis biz kamu hastanelerine başvurduk bize bizlik sıkıntı yok genelde üniversite muafakat vermiyor denildi üniversite onay verdi ve suan da kamu hastaneleri bize bizim kadromuz dolu diyerek bana tekrar red verdi ne yapabilirim

 2. Zeynep Cevapla

  Üniversite hastanesinde sözleşmeli olarak kadrolu olarak çalışmadığımız takdirde devllet hastanesi sözleşmeli olarak geçmek için kpss sınavına girip uygun tercihleri versek olurmu istifa ettikten sonra belli bi süre beklememiz gerekiyormu tercih vermek için

  1. Kübra Köroğlu Cevapla

   Merhaba Zeynep Hanım; hayır belirli bir süre beklemenize gerek yok.

css.php