Yaşlı Bakımı Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

-Sponsor ReklamDeğerli öğrenciler; sizler için Yaşlı Bakımı bölümünü araştırdık ve bizzat bölümü okuyan bir öğrenciden bilgileri alarak burada derledik. Bu yazıda Yaşlı Bakımı bölümü iş imkanları, çalışma alanları, maaşları, geçiş yapabileceği bölümleri, işin zorluğu, dersleri ve derslerinin zorluğu hakkında ayrıntılı bilgiler alacaksınız. Şimdi başlıklar halinde Yaşlı Bakımı bölümünü inceleyelim. Yaşlı...

34666 178

-Sponsor Reklam

Değerli öğrenciler; sizler için Yaşlı Bakımı bölümünü araştırdık ve bizzat bölümü okuyan bir öğrenciden bilgileri alarak burada derledik. Bu yazıda Yaşlı Bakımı bölümü iş imkanları, çalışma alanları, maaşları, geçiş yapabileceği bölümleri, işin zorluğu, dersleri ve derslerinin zorluğu hakkında ayrıntılı bilgiler alacaksınız. Şimdi başlıklar halinde Yaşlı Bakımı bölümünü inceleyelim.

Yaşlı Bakımı Mezunları Nerelerde Çalışırlar- İş İmkanları Nelerdir?

Bu bölümden mezun olan öğrenciler KPSS sınavına girerler ve yeterli puanı aldıklarında kamu hastanelerinden birine yerleşirler. Hastanelerde; yoğun bakım servislerinde, geriatri ünitesinde, evde bakım ünitesinde çalışırlar. KPSS ile atanamayanlar için de iş alanları geniştir. Özel sektörde birçok iş olanakları bulunmaktadır. Özelde çalışmak isteyenler yine her türlü hastanede hemşire sıfatı ile çalışabilir, yaşlı bakım teknikeri statüsünde çalışabilir veya özel huzur evlerinde iş bulabilirler. Ancak huzur evlerine KPSS ile atama yapılmıyor. Bu durum sadece özel sektör için geçerli.

Yaşlı Bakımı Mezunlarının Dikey Geçiş Yapabileceği Bölümler?

Mezun olan öğrencilere dikey geçiş hakkı tanınıyor. Bu bölüm mezunları birçok bölüme DGS ile geçiş yapabiliyor. Örneğin; Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR), Hemşirelik, Hemşirelik Sağlık Hizmetleri bölümlerine geçiş yapma hakkı var. Zaten bölümü tercih edenlerin çoğu da dikey geçiş yapma amacıyla tercih ediyor. Eğitimleri sırasında DGS sınavına da çalışarak yukarıda saydığım bir bölüme geçiş yapıyorlar.

Hangi Puan Türü ile Alım Yapılmaktadır?

Yaşlı Bakımı bölümü olan üniversiteler YGS-2 puanı ile alım yapıyor. Yani bu bölümü tercih edeceklerin LYS sınavlarına girmesine gerek kalmıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

-Sponsor Reklam-

Yaşlı Bakımı Dersleri Hangileri ve Zor mu?

Yaşlı Bakımı bölümünde Türk Dili, Bilgisayar Dersi, İnkılap Tarihi, Psikoloji, yabancı dil gibi genel derslerin yanında, İlk ve Acil Yardım, Anatomi, Yaşlı Bakım İlke ve Uygulamaları gibi meslek dersleri veriliyor. Dersler çok zor değil, hatta biraz çalışanlar için kolay sayılabilecek nitelikte.

Yaşlı Bakımı KPSS Taban Puanları Kaç?

Bölüm tercih edilirken en çok dikkat edilen şeylerden bir tanesi de KPSS atanma puanlarıdır. Yaşlı Bakımı KPSS taban puanları son alımlarda 75 puan civarında kalmıştı. KPSS’den atanmak için çok yüksek bir puan olmadığı söylenebilir. Kısacası; atamaları nasıl sorusuna kolay veya orta düzeyde denilebilir.

Yaşlı Bakımı Maaşları

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da maaşlar. Peki, yaşlı bakımı bölümü mezunları ne kadar maaş alır, döner sermaye alır mı? Maaşları araştırdığımızda KPSS ile devlet hastanelerine atanmış birinin 1800 artı döner sermaye aldıklarını öğrendik. Bilindiği gibi hastanelerde çalışanlara maaşlarının dışında döner sermaye de verilmektedir. Yaşlı bakımı mezununun maaşının 1800 lira olduğu düşünüldüğünde ve 600 lira da döner sermaye alacağı hesap edildiğinde maaşlarının 2400 lira olacağı görülmektedir. Tabi bu hesap kabataslak ve tahminidir. Özel sektörde ise elbette ki maaşlar daha düşük olmaktadır.

Yaşlı Bakımı Bölümünde Staj Var mı?

Evet, bu bölümde okuyanlar staj yapıyorlar. Stajların ne zaman yapılacağı ise üniversiteden üniversiteye değişebiliyor. Bazı üniversitelerde sadece 1. Sınıfın sonunda yaz tatilinde yapılıyor. Süresi ise 30 gün, yani bir ay. Bazı üniversitelerde ise her iki sınıfın sonunda da yapılıyor ve yirmişer gün olarak yapılıyor. Yaşlı bakımı nasıl bir bölüm, yaşlı bakımı mezunları çalışma alanları, iş imkanları ve iş olanakları hakkında bilgi aldınız.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

178 comments

 1. Adsız Cevapla

  Namık Kemal Üniversitesi Yaşlı Bakımı Programı öğrencisiyim.Yaşlı Bakımı deyince çoğu insana değişik geliyor ve kötü gözlede bakılabiliyor.Ama gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir bölüm.Zamanla yaşlı nüfus artacağı için çok revaçta olacak bir meslek

  1. Adsız Cevapla

   Meslek lisesi çıkislimiydiniz?

  2. Betül K Cevapla

   arkadasım bende yaşlı bakım bölümünde okumaya basladım. 1 nci senem bitti eger okuduysan veya bu bölümde çalısıyorsan bana meslegin getirisi alanları ve ilerisine dair bilgi verirsen cok sevinirim.

   1. Adsız Cevapla

    Merhaba Betül hanım bende Hasta ve yaşlı hizmetleri bölümü Engelli bakımı dalı mezunuyum huzur evinde ve hastanede staj yaptım is imkanı aşırı derecede var kesinlikle boşta kalmazsiniz ataması zaten kolay en düşük 65 ile Doğu Bölgesi alıyo eğer banada üniversite çıkmazsa is bulup çalışıcam maaşlar da kişinin performansına göre artıyor tavsiye ederim

    1. Murat Karahan Cevapla

     Merhaba Kardeşim Bana Ulaşabilir misiniz.bolum hakkında

  3. Adsız Cevapla

   dgs zormu

   1. abdullahaktas Cevapla

    Dgs sınavı YGS ve LYS sınavlarını düşündüğümüzde oldukça kolay ama yinede iyi hazırlanmanız gerekiyor.

    1. Adsız Cevapla

     peki hiç girdinizmi

  4. gerok firma Cevapla

   mrblar bn bilgisyr bölümünü okuym lise son ve hasta bakım bölümünü istiyorum nasıl yapabilirim lisem bittignde nereleree başvuru yapmam gerekli?

 2. ridvanozkan Cevapla

  Yorumunuz için teşekkürler. Doğrusu ben de bölüme karşı ön yargılıydım; ama Gaziantep'te bu bölümü okuyan ve bu bilgileri veren arkadaş da çok olumlu konuştu. Elbette herkesin yapabileceği iş değil ama yapandan da Allah razı olsun.

  1. Betül K Cevapla

   bende okuyorum ve geçiş yapmayı düşünüyorum. beni bölümle alakalı aydınlatabilir misiniz?

 3. Adsız Cevapla

  Evet en başta sabır gerektiren bir meslek,insanları sevmek,onları dinlemek en önemli konulardan,dgs avantajlarıda çok iyi, bir çok bölüme geçiş yapılabiliyor yukarda yazdığınız gibi

 4. Adsız Cevapla

  arkadaslar ygs2 puanım 210 yaslı bakımı olur mu olursa nere olur ikinci öğretim farketmez yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler..

  1. Adsız Cevapla

   KKTC 'de var düșük puanlı uni. Șu linkten bakabilirsin.
   http://www.derszamani.net/yasli-bakimi-bolumu-taban-puanlari.html

 5. Adsız Cevapla

  Arkadaslar bn de bu bolume tercih verdim gitmeyide cok istiyorm insallah gelir…

 6. Adsız Cevapla

  Ya arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim yasli bakimi deyince cok farkli seyler duyuyorum cevremden acaba neler yapiliyor nasil bakimi anlatimisiniz tskrler…

 7. Adsız Cevapla

  hiç düşündüğünüz gibi bi bölüm degil emim olun yakınlarımdan okuyanlar var ve tavsiye ediyolar gelecekte de önü açık bi meslek olarak görülüyo dgs le diyetsyenlik fizik tedavi hemşirelik gibi bölümlere geçiş de var kafanda olan tüm kötü düşünceleri sil at derim..

 8. Adsız Cevapla

  arkadaşlar ben işletme ikinci sınıf öğrencisiyim ve bırakıp bu bölüme gecmeyi düşünüyorum ne dersiniz iş bulma şansım nasıl dgs ile geçiş kolay mi

  1. Adsız Cevapla

   iş bulma sansın işletmeden coookkk daha fazla emin olabilirsin dgs de pek kolay sayılmaz

 9. cesur erkek Cevapla

  mrb arkadaslar kardesimin 282 (ygs2) puanı 250000 de sıralaması var bu bölümü yazmayı düşünüyoruz acaba bir sene daha bekleyip hemşeriliğe mi gitsin yoksa bu sene yazalım mı yaslı bakımını bilgisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim şimdiden cok tesekkuler..

 10. Halit AKIN Cevapla

  Ben de bu sene kazandım bu bölümü, 235 puanla Batman'ı kazandım. Geleceğin mesleği olur bence de, bu yüzden hiç olumsuz düşünceye kapılmayın; önce araştırın sonra karar verin emin olun pişman olmayacaksınız 😉

 11. Halit AKIN Cevapla

  Ben de bu sene kazandım bu bölümü, 235 puanla Batman'ı kazandım. Geleceğin mesleği olur bence de, bu yüzden hiç olumsuz düşünceye kapılmayın; önce araştırın sonra karar verin emin olun pişman olmayacaksınız 😉

 12. Adsız Cevapla

  kıl payı kurtarmışsın brem 🙂

 13. Adsız Cevapla

  Bende bu bolumu kazandim disardan bolumle ilgili kotu seyler soyluyolardi ama ben disaridakilere bakmadim kendim arastirdim ve bolumu begenerek tercih ettim

 14. Adsız Cevapla

  Bende bu bolmu tercih edicegim ek tercihlerde umarim geliirrr :))

 15. Adsız Cevapla

  Arkadaşlar bu bölüm hakkında biraz detaylı bilgi verir misiniz puanım tutuyo ama 1 yıl beklemeli miyim yoksa tercih yapmalımıyım sizce pişman olur muyum ? Yaşlı bakımı diyince bana biraz tuhaf geliyor ama dikey geçiş düşünüyorum eşit ağırlık öğrencisiyim sayısalım pek iyi değil sizce başarılı olur muyum

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba; sizi yanlış yönlendirmek istemem; ama yine de şahsi fikrimi söyleyeyim. anladığım kadarıyla bu mesleği icra edebileceğinizi düşünmüyorsunuz ve bu bölümü de daha çok dikey geçiş yapmak için tercih etmeyi düşünüyorsunuz.

   Ancak maalesef bu bölümü tercih edenlerin büyük bir bölümü dikey geçiş peşinde. Durum böyle olunca da rakipleriniz çok olacak. Aslında sorun bu da değil. Sorun, sizin sayısal derslerinizin (matematik) iyi olmaması. Bildiğiniz gibi DGS sorularının yarısı matematikten oluşmaktadır. Siz rakiplerinize matematik ile fark atamazsanız, işiniz zor olacaktır. Bunları sadece bir kez daha düşünmeniz için yazdım. Kolay gelsin.

   1. Nermin Telli Cevapla

    bu bölümde kpss de istenen puan alındığında ataması var mıdır yardımcı olurmusunuz

 16. mehmet Cevapla

  Yaşlı bakımının en zorluk çekeceğimiz yönleri nelerdir bu bölümü çok istiyorum bölümü okuyanlar söylesin lütfen ve puanım 232 herhangi bir yaşlı bakımı kontejanına yerleşme şansım nedir?

 17. Adsız Cevapla

  Uzaktan eğitimi mevcut mudur acaba?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Bilgim yok; ama olacağını sanmıyorum.

  2. Adsız Cevapla

   Merhabalr uzaktan egitim.evt var yeni.acildi daha

 18. Adsız Cevapla

  Bende yaşlı bakım mezunuyum. Ve şunu soyleyebilirim özel sektör de calisma imkani var tabi bu bulundugunuz bölgeye göre de degisiyor. Ben suanda ameliyathane hemsireligi yapiyorum. Ve isi iyi ogrendigim icin baska hastanelerden is teklifi bile aliyorum. Yani demem o ki ne okursaniz okuyum elinizden gelenin fazlasini yapin kendinizi kanitlayin. O zaman bütün is kapilari aciliyor.merak etmeyin

  1. Adsız Cevapla

   sağlık lisesi mi yoksa düz lise çıkışlımısınız. ben de OMÜ 1.sınıf yaşlı bakım öğrencisiyim ve hemşirelik yapan arkadaşların nasıl girdiklerini çok merak ediyorum hangi şehir ve özel hastane mi acaba şimididen cvaplarınız için teşekkür ederim iyi günler arkadaşlar

  2. Adsız Cevapla

   ameliyat hemşiresi olmayı nasıl becerdiniz yanı neler yaptınız ve ne kadar maaş alıyorsunuz

   1. Adsız Cevapla

    Bu adam yasa disi is yapiyor baskasinin hakkini yiyor ameliyat hemsiresi olmak istiyorsan hemsirelik + o alanda yuksek lisans yapmalisin, 3 kurus az vermek icin hademeyi bile hemsire yapiyorlar ancak sonunda muebbet hapis var bunu goze almak ayri yakalanmassanda sonuc olarak hak yiyorsun

    1. Adsız Cevapla

     Eger hemsirelik alaninda egitiminiz yoksa sozum gecerlidir fazla ser ciktim

    2. Adsız Cevapla

     işte böyle bireyler yüzünden yetkilerimiz sınırlıdır. sen ybtsin hemşire değil. türkiyede sağlık sektörü bu yüzden berbat. arkadaşım kabul etmiyorum ben ybtyim ama hemşire gibi çalısıyorum demeyi. hem insanları hem kendini kandırmaktan başka birşey değil.

 19. Adsız Cevapla

  Denildiği gibi çok süper bir bölüm değil iş imkanı oldukça az sadece evde bakım çok fakat sigorta çoğunda yapılmıyor özel kurumlardada çalışma saatleri çok ve asgari ücret+yol parası verilyor devlet huzur evlerinde genelde taşeron frmaları var halen daha haber gelmesini bekliyorum işe alınmak için. Dgs sınavıda çok zor aklınız varsa okumayın

  1. Sena Topal Cevapla

   Gayet de güzel bölüm insanları fikirlerinden caydırmayın.

 20. Rss 06 Cevapla

  Gel pişman olma

 21. Adsız Cevapla

  Kotu bi bolum atamasi yok is olanagi cok az bu yil atamasi olmadi ozel hastaneler kabul etmiyo bos yere okumayin derim

 22. Adsız Cevapla

  Kesinlikle okunacak bir bölüm değil. olmasa da olur.

 23. Adsız Cevapla

  ben bu bolumden mezunum namık kemalden simdi ozel hastanede çalışıyorum her sey kısmet ve kendını gelıstırme.kader kader kader her sey kader

 24. Adsız Cevapla

  YAPILMASI GERÇEKTEN SABIR GEREKTİREN BİR MESLEK BENCE. ÇOK DÜŞÜNMENİZ GEREKİR TERCİH YAPARKEN. BEN BU BÖLÜMDE OKUYORUM AMA HEM DERSLER ZOR HEM DE SIKINTILI BİR İŞ TECRÜBESİ OLACAĞINA İNANIYORUM. İLERLEMEYİ DE DÜŞÜNMÜYORUM AYRICA. YÖNLENDİRMEK İSTEMEM AMA DÜŞÜNMEKTE FAYDA VAR TERCİH YAPARKEN. YAPABİLECEĞİNİZE GÜVENİYORSANIZ YAPINN.

 25. Adsız Cevapla

  Vasifsiz bir meslek olmasa da olur yani. Ben yerleştim bırakmayı düşünüyorum.

 26. Adsız Cevapla

  Statü konusunda biraz dip bi meslek. Hasta bakıcısı olmak istiyorsanız buyurun derim. Dikey geçiş de çok zor ayrıca. Ben sayısal cikisli olmama rağmen zor geliyor.

  1. Sena Topal Cevapla

   Her şey statü olmuyo.eğer sevilmese yapılamazdi değilmi kimse kimseye katlanamazken bu kadar

 27. Adsız Cevapla

  Merhaba, üniversite adaylarimizi bu bölüm hakkında bilgilendirmek için yaziyorum. Adım Davut, hemsireyim. Bu yaşlı bakımı bölümü açılış mantığında kamu ve üniversite hastanelerinde HASTA BAKICI olarak görev yapan elemanların yerini alma mantığı yatar. Yani devlet istiyor ki hasta bakıcılar daha egitimli olsun. Şimdi size yaşlı bakımı teknikeri görevlerinden birkaçından bahsedeyim. Hasta bakıcısı (yaşlı bakımı teknikeri ) hasta yatağı dezenfektesinden ve düzeninden sorumlu olmak, hastanın hastanın kişisel ihtiyaçlarında onlara destek olmak. Alt değişim ve perine bakımı yapmak. Perine bakımı dediğimiz olay da genital bölgenin temizliğidir. Bu ve buna benzer gorevler yaşlı bakımı teknikerine aittir. Görevi red edemez. Kamu ve üniversite hastanelerinde yeterince hasta bakıcısı olduğundan zannediyorum ki biraz zaman alacaktır bu değişim. Dgs olayı uzun bir zaman alabilir. Ve çoğu üniversite de 2. Sınıftan başlatır yani öğrenim süreniz yaklaşık 6 yıla çıkar.
  Umarım bölüm hakkında yeteri kadar bilgi verebilmişimdir.
  Sizlere tavsiyem yapabileceğiniz stabil meslekler edinmeniz. Öğrenim hayatınızda kolayliklar dilerim…

  1. Adsız Cevapla

   ben bu bölümde çalıyorum.sizin dediğiniz gibi hasta bakıcı değiliz.biz sağlık personelıyız gerektığınde o dedğinizperıne bakımıda yaparız hemşireler yapmıyormu sanki?bu bölümün ama evde bakım bölümlerınde hemsıre ıhtıyacını karsılayıp buradakı hemsırelerı alıp hastanedekı hemsıre ıhtıyacını karsılamaktır lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım arkadaşlara ben 3 senedir devlette çalısıyorum.

   1. Merviş Cevapla

    Biraz daha bilgi verir misiniz?

 28. Adsız Cevapla

  Okunmaz yapılmaz geleceği yok. Yapılması çok zor . D g s şansı çok az.

 29. yaşlı bakım Cevapla

  Ben yaşlı bakım 2.sınıf ogrencisiyim ve bolumumunde sonuna kadar arkasındaydım önümüze taş koymak isteyenler oluyor başka bölümlerden ama bu bolum Türkiye de çok prestijli bir meslek olacak.sadece biraz zaman gerekli oturması için o kadar…

  1. Adsız Cevapla

   bende bu bölümde okumak istiyorum yalnız bir şeyi merak ettim sizde bu bölümde okuyorsunuz staj döneminde ya da çalıştığınız zamanda hasta alt değişimi yaptınız mı?

  2. Betül K Cevapla

   arkadasım okuyorum demişsin. şimdi ne yapıyorsun geçiş vs yaptın mı? bilgi verirmisin?

   1. Adsız Cevapla

    Qq evet

 30. Adsız Cevapla

  lutfen cevap verın bu yaslı bakkımında hastanın altı degıstırme varmı

  1. Adsız Cevapla

   Evet var

  2. Adsız Cevapla

   Hasta bakıcısı (yaşlı bakımı teknikeri ) hasta yatağı dezenfektesinden ve düzeninden sorumlu olmak, hastanın hastanın kişisel ihtiyaçlarında onlara destek olmak. Alt değişim ve perine bakımı yapmak. Perine bakımı dediğimiz olay da genital bölgenin temizliğidir. Bu ve buna benzer gorevler yaşlı bakımı teknikerine aittir. Görevi red edemez.

   1. Furkan Kocagozz Cevapla

    galiba yaşlı bakımı bölümünü küçümseyen birisisiniz . Ben bu bölümü okuyorum 2 . sınıftayım tamam temizlik eğitimini alıyoruz ama bu eğitimi hemşireler de alıyor. Yaşlı bakımı denildiğinde herkesin alt temizliği geliyor aklına .Ama ben kaç aydır staj yapıtorum hiç karşıma böyle bir durum gelmedi sadece yoğum bakımda oluyormuş bu durum ama orada da hangi personel varsa o yapıyormuş . Yok sen yaşlı bakıcısın git altını temizle diyen bir kişi olmaz. Hem bu mesleğe busene bütün ilaç uygulama yetkileri de geldi . Evde sağlık hizmetini yapma yetkisi de geldi . Yani bu bölümü yazmak isteyen arkadaslar rahatlıkla yazabilirler…

   2. Adsız Cevapla

    hasta bakıcı değil sağlık teknıkerı unvanı alıyoruz sağlık bakanlığında.

   3. Adsız Cevapla

    Hasta bakımı ve yaşlı bakımı farklı bölümler bunu ayırdımını iyi yapın sadece konu bakım değil diğer mesleklerden bibkac özellik alınarak toplanmış örnek hastalıklara egzersiz ftr görevi ama ybt gorevndede var beslenmede aynı şekilde hastanın perine bakımı yapılıyor diye asalanacak meslek değil ki perine bakımında ne var bu kötü görülecek bir görev değil hemşirelerin bu mesleğe olan öfkesi görevleri elinden alınıyor sanmalari hâlbuki iş yükünü azaltıyorlar farkında değil örnek genital temizlik pozisyonlara bakım(vücut ağız vb) bunlara hemşire bakarken smdi ybt bakıyor fark bu ileride çok degerlencgni düşünüyorm

    1. Adsız Cevapla

     Aynen öyle bizim üniversitemizde hasta bakımı ve yaşlı bakımı ayrı bölümlerde

 31. Adsız Cevapla

  Sağlık alanından bir bölüm seçmek istiyorum.Yaşlı bakımı bölümü Kastamonu(İÖ) tutuyor gitmeli miyim?

  1. abdullahaktas Cevapla

   Eğer sabırlı ve hoşgörülü bir yapınız varsa gitmelisiniz.

 32. Adsız Cevapla

  Ben yasli bakimi dusunuyorum bi sene daha tekrar sinava hazirlanmak istemiyorum onun yerine dgsye hazirlansam olurmu?

 33. Nermin Telli Cevapla

  bu bölümde kpss de istenen puan alındığında ataması var mıdır yardımcı olurmusunuz

 34. Adsız Cevapla

  Okunacak bir bölüm degil berbat yasliyla ugrasmak cok zor ve atamasi yok yazdigima pismanim

 35. Adsız Cevapla

  Yaşlı bakım mezunları özel hastanede ne sıfatı ile çalışıyor lutfen bilgilendirr misiniz beni

 36. toprak Cevapla

  aöf de 2 tane bölüm bitirdim halkla ilişkiler ve işletme boş bunlar şimdi de laboran veteriner sağlık mı okusam hasta yaşlı bakımı mı çok kararsız kaldım

 37. Adsız Cevapla

  İyi diyenlr daha fazla 🙂 ben bu bolumu 7. Tercihime yazmstim ve cikti. Arastrdim bolum gayet iyi . İnsallah mutlu olurum ..

 38. Adsız Cevapla

  tercihlerimde bu bölüm çıktı laboratım aslında ama sistem değişikliğinden tutmadi bir ara düşündüğüm bölüm ama çıktığına üzüldüm dgs de şans nasıl bölüm çok mu zor acaba pişman olur muyum kpss atamalrı filan nasıl bilgiye ihtiyacım var…

 39. Adsız Cevapla

  ben yaşlı bakımı kazandım açıktan okuycam ama çok tedirginim umarım iyi olur okuyan kişiler yada çalışan arkadaşlar varsa yorum yazarlarsa sevinirim

 40. Adsız Cevapla

  Arkadaslar ben hemsireyim ve bu bolumu kazandim atamam da ve diplomam da sorun cikarir mi okula kayit olursam

 41. basri gündoğan Cevapla

  arkadaşlar bu bölümü sakın sakın okumayın tavsiye etmiyorum kzım iki sene önce mezun oldu ve halen iş bulamadı iş imkanı olsa bile çalışma saatleri ve şartları ağır ve maaş 1200 özel sektörde yapılan işin katsayı altında maaş veriliyor devlet bu bölüme iş imkanı vermiyor ve özel sektörlerde bakımcılarla aynı kefeye konuluyorsunuz emeklerinize ve senelerinize yazık yalan hep yalan yok yaşlılar çoğalıyormuş bu iş imkanı fazlaymış bunlar hep yalan hani kızım düzgün bir iş bulamadı bir sene özel bir huzur evinde zor dayandı ve şimdi başka bölüm okuyor rahattıda çok maaş çok iş vardı da nerde hani alt temizliğine varana kadar size yaptırıyorlar hasta bakıcıyla aynı konumdasınız yemek tuvalet diş temizliği tırnak temizliği vucut temizliği hepsi size ağıt zamanında çok dedim okuma bu bölümü diye dinletemedim ünvs olmak için sankın kendinizi bu bölüme adamayın birsene daha hazırlanın daha iyi bir bölüm seçin size tavsiyem genede siz bilirsiniz

  1. Adsız Cevapla

   Sanki siz yaşlanmayacaksınız

  2. Adsız Cevapla

   Zor bir bölüm sırf maaşı için yapılamaz merhamet gerekiyor bende hemsireyim bir çok olaya şahit oldum yanıma gelen stajyer öğrenci kimi okumak için okuyor kiminde gerçektn isteyerek insanlara değer verebilen ve gerçektn merhamet sahibi olan insanlar seçmeli sağlık bölümlerini cnku zor insanlara sabr etmeyi bilmeli ayrıca kimse ezemez siz üniversite mezunusunuz görev taniminiz belli onun dışında size kimse şunu yap diye emir veremez yani hemşireler yaşlı bakımcilardan üstün değil yada onlar hemsirelerdem herkesin görevi belli güzelce yapan maaşını alır vicdanida rahat olur bu alt temizliği olayida daha önce biz yapıyorduk ve kötü bir olay değil insanın ihtiyaçlarından biri yüz eksitip nefret edilecek olay değil arkadsn dediği gibi herkez yaşlanacak bölümleri okumak için okumayin o kadar hemşire arkadaşlarım var sırf açıkta kalmamak için okuyor ama mesleğinin hakkını veremiyor bu şekilde olmamak için önce vicdanınızi göz önüne alıp öyle okuyun yapabilir miyim diye sorun ��

 42. Adsız Cevapla

  Kesinlikle uzak durun ben cok pismanim oyle yok endni gelstr is bulursun olaylari faso fiso.yok arkadasim ne devlet sahip cikiyor ne ozelde is imlanivar uc gundur hastanelere basvjruya gidiyorum basvuru dahi kabul etmiyorlar. İlac uygulama yetkimiz de yok bu arada. Bence birakin bir seneyi olmadi iki sene hazirlanin yakmayin kendinizi.

 43. Adsız Cevapla

  bir devlet hastanesinde çalışıyorum.bölümü bitirsem işe yarar mı

 44. Adsız Cevapla

  Arkadaşlar boşuna bu bölümü okumayın. Atama yok hic bir özel hastane iş için almıyor. Kisacasi bu kadar insan boşuna okudu. Madem atama yok ozellerde almıyor neden bu bölümü actiniz. Ve hala insanlar bu bölümü okumaya devam ediyor. Yazık ettiniz bu kadar insana. .

 45. Unknown Cevapla

  Dgs hemsirelik kacinci siniftan baslatiyorlar universiteler

 46. Adsız Cevapla

  arkadşlar yorumları okurken dıkkatimi çeken bişey oldu herkes övmüş bu bölümü bende bu bölümden mezunum iş imkanı çok diyorlar yaa yalan devlet tarafından çalışma yapılmayan bir bolum ama geçiş için 10 numara bir bolum ve iş imkanı yaa torpil yapacaksınız yada istanbul gibi buyuk şehirlere gideceksiniz anca orda iş bulabilirsiniz ve şunu da belirtim biraz matematık ve turkçeye ilginiz varsa dgs sizin için çokk kolay olacak benim sadece matematiğe ılgım var ve dgs den 257 puan aldım o da çok az çalışarak… ve ders konusunda da içiniz trahat olsun sadece üniversite de elinizden geldiğince kendinizi salmayın rahat geçersiz

 47. melda SAGLAM Cevapla

  davut bey sızın saglıkdan anladıgınız yok ınsanları yanlıs yonlerdırmeyın huzur evlerınde cok revacda ıs bulma sansı var hatta ıgne yapma yetkısı bıle verıyor

 48. Adsız Cevapla

  Arkadaşlar bende 1.sınıfım ve hocaların hepsi genital bölge temizliği tırnak vs.bütün temizliği sen yapıyosun diyor pişmanım bırakıcam

 49. Tuba Cevapla

  Yasli bakim okuyorm bu son dönemim . peki ben hemsirelige geceblrmym bnum icin kac puan almam lazm ve okul bana hmsrlgi secersemde ek puan vrckmi??

 50. Adsız Cevapla

  arkadaşlar yaşlı bakımı bölümü öyle genital bölgeyi temizlemiyor.geitra hemşireligidir.hemsire gibi calisiyor

 51. Adsız Cevapla

  Aglayan toplumuz.

 52. Adsız Cevapla

  Yazık ya insanların dediğine bakın. Bende açü de yaşlı bakımı okuyorum. Çok ta memnunum. Çoğunluk temizlik kısmından şikayetçi. Siz bi kere hemşirelik tanımını biliyor musunuz hemşirenin asıl görevini biliyor musunuz ? Hemşirenin de asıl görevi bakım yapmaktır yani sizin şu dibe vurmanıza sebep olan tırnak kesme ağız bakımı genital bölge temizliği vs. Hemşire bi iğne mi yapıyor sanıyorsunuz? Öyleyse fazlasıyla yaanılıyorsunuz. Ayrıca ünvanınız hasta bakıcı değil yardımcı sağlık personeli! Ama eğer size bi hemşireden bi paramedikten daha fazla para teklif edilseydi değil hasta bakıcı temizlik personeli unvanını bile kabul ederdiniz.(kesinlikle temizlik personellerini küçümsemiyorum) Her şey unvanla bitmiyor en iyi statüde olduğunuzu varsayın bir yanlış ilaç uygulamasıyla mesleğinizden men edilirsiniz hani nerde kaldı ünvan? Maaşı demişsiniz ortalama 2400 lira gibi bi para git geliştir kendini büyük hastanelerde yabancı hastanelerde çalış iki katını al. Paraya statüye bakarsanız daha çok olduğunuz yerde sayarsınız. Mesleğini aşkla yapan bi gün bakarsınız ki o hastanede fizyoterapist olmuş diyetisyen olmuş hemşire olmuş sen oraya personel dahi olamamışsın. Diyeceğim o ki herkese kulak asmayın kimse kimsenin iyiliğine bişey yapmıyor bu devirde. Herkes çıkarı peşinde. Ne biliyorsunuz burda şöyle böyle diyenlerin o bölümü okuyup sizin rakip olmanızı istemeyen birileri olmadığını. Bilemezsiniz. O yüzden iyice ölçüp tartın. Unutmayın ki her mesleğin zorlukları var ve unurmayın ki bu iğrendiğiniz şeylerin bi gün size yapılması gerekebilir o zaman ne diyeceksiniz sen hasta bakıcısın mı diyeceksiniz ? Çok para kazanıp statü peşinde koşan değil mesleğini aşkla hakkıyla yapan kazanır !

  1. Cerennuma Cevapla

   Agziniza yureginize saglik ben bu bolumu okumayi dusunuyorum insallahta kazanicam ve bu bolumu kesinlikle okuyacagim

   1. abdullahaktas Cevapla

    şimdiden başarılar dileriz

  2. Unknown Cevapla

   Ağzınıza sağlık tek kelimeyle…

  3. Zt. Cevapla

   Ağzınıza sağlık tek kelimeyle…

   1. abdullahaktas Cevapla

    Geri bildiriminiz için teşekkürler daha kaliteli içerikler için fikirlerinizi bizimle paylaşmanız önemli.

 53. Derya Cevapla

  En son yorum yapan arkadasa sonuna kadar katılıyorum. Ben son sinif öğrencisiyim ve hemşirenin ne yapıp yapmadığını görüyorum agiz bakımı genital bölge alt alma hersey var siz ve biz kendi bölümü mu zu kucumsersek ne kalır geriye.maaşı iyi olsa herkes yapar ama hemşire den bi farkın yoksadece parası dağa çok herkes yaşlancak annemiz de babamızda artık bu bölümü kotulemekten vazgeçin isteyen yazmasın ve kötü kötü yorumlar yapmasın kötü bir bölüm değil merhametli olan için iyi bölüm .

 54. Derya Cevapla

  Yoğun Bakım da hemşire olarak çalışanlara bi sorun bakalım napiyolarmış .bölümümü zu kotulemeyin genital bölge agiz bakim hersey onlara ait

 55. Adsız Cevapla

  bursada yaşlı hasta bakım ünüversitesi varmı

 56. Adsız Cevapla

  çok güzel ve ii bir seçeneği kesinlikle ben o bölümde olmalıyımmmm 🙂

 57. Adsız Cevapla

  lütfen saçma saçma düşüncelerinizle insanların gelecek ile yaptığı planların önünü kapatmayı sanki hemşire hastanın perine bakımını yapmıyor mu altını değiştirmiyor mu sağlık adı altında bir meslek seçecekseniz ve buda hemşirelik olacaksa bunları önceden kabul etmiş oluyorsunu zzaten

 58. Adsız Cevapla

  Yaşlı bakım 1. sınıf öğrencisiyim kesinlikle ucu açık bi bölüm. Gördüğüm kadarıyla tek sorun hoca seçeneği yok seçtiğiniz üniversiteyi iyi seçin. S.M.Y.O daha mantıklı ama biraz daha zor .. Ama 2 yıllık sağlık düşünenler için en mantıklı bölümlerden biri ..

 59. su Cevapla

  Merhaba ben hasta ve yaşlı bakımı okuyorum ve gerçekten çok memnunum önü gerçekten açık bir meslek herkese tavsiye ederim ��

 60. hemsiree Cevapla

  Mrb.bi kamu hastanesinde kadrolu hemşire yim. Bu bölümü okuyup dgs ile ftr veya diyetisyenlige geçiş düşünüyorum.burslu olarak vakif unv de puanim tutuyo.egitim kolaymı? Çalışırken üstesinden gelebilirmiyim?

 61. Unknown Cevapla

  Meraba yaşlı bakımı düşünüyorum ve gerçekten bilgisi olan lütfen bana ulaşsın 0531843331

 62. SİBELCAN OĞUZ Cevapla

  bende bu yıl açık öğretimden bu bölümü okumayı düşünüyorum bu bölüm hakkında bilgisi iyi olan varsa bana geri dönüşüm yaparsa çok sevinirim. 🙂

 63. bedirhan 2727 Cevapla

  Ben bu bolumu su anda almanyada okuyorum bizimki bir donem okul sonra staj tekrar okul son stajim dan size soyleyebilecegim tek sey lutfen kalbinizle icten yaslilara yardim edecekseniz bu meslegi tercih edin eger dusunceniz sadece bir is sahibi olmaksa uzak durun emek yurek merhamet sabir isteyen bir is hakkinda verebilecekseniz devam yaslilarimizin bizlere ihtiyacI var

  1. Unknown Cevapla

   t}rkiyede okuyup almanyaya gelmeyi düşünüyorum

 64. seda ovalı Cevapla

  Bende okuyorum şuan bu bölümü dgs ile geçiş yapmalımıyım kararsız kaldım ilerde revaşta olabilecek bi bölüm dgs ile geçiş yaptığım da bu elimdeki diplomanın bi önemi olmayacak ne yapsam düşüncelerinizi bilmek isterim şimdiden teşekkürler.

 65. Muhammet Kaya Cevapla

  Yaşlı bakım dşunuyorm YGS/2. 174. Gelir mi?

 66. Muhammet Kaya Cevapla

  Yaşlı bakım istiyorum herkes bi şeydiyor iinsanı karasz bırakıyorlar YGS/2. 174 gelir mi

 67. Adsız Cevapla

  Herkes farklı bir şey söylüyor kararsizim benimde ygs:2 235 gelebilme ihtimali var mı yardimci olursaniz sevinirim

 68. Unknown Cevapla

  Anadolu Üniversitesi 2.üniversite bölümleri arasında yaşlı bakımı görünüyor bilgisi olan var mı

 69. gül Cevapla

  Ya herkes farklı farkli seyler söylüyo lütfen gercekten bi bilgisi olan yazsn bu bölüme gitmek istiyorm ama kararsizim bazi yormlari okudugumda tm gidecem diyorm bazilarini okudugumda asla gitmem diyorm

 70. Mecithan Gül Cevapla

  Bölümde sorun yok ben bitirdim ama atamasi yok hesireler saolsun kapatiyor atamalarimizi sonucta onlara rakibiz ya kimse kimsenin gotunu basini temizlemiyor o is sadece yogun bakimda var yogun bakimdada sart zaten hemsireler dahi temizlemek zorunda bolum guzel ama atama 0 atama yapiyolar

 71. Adsız Cevapla

  Devlet yaşlı bakımı mezunu hiç almıyor. yüzlerce bölüm mezunu işsiz başka bölüm yazın uzak durun.

 72. Adsız Cevapla

  Bu bolumde okuyan varsa yorum atsin

 73. Adsız Cevapla

  Herkesin tercihi düşüncesi kendine ama arkadaşlar alım yok bende bu bölümü okudum pişman değilim ama iş imkanı yok ekim de en son alım yaptılar o da türkiye geneli 8 kişi sadece seçecek olan varsa iyi karar versin .evet ihtiyaç var lazım ama değişiklikler olması lazım onlarda bi anda olmuyo o yüzden şu an issizim sizde katılmak istiyorsanız işsizler kadrosuna seçin ?????

 74. TARİH Cevapla

  Tarih 3. Sınıf ogrencisiyim bu bölüme geçiş yapmayı düşünüyorum tarihde de atama az bunda da az diyosunuz kafam cok karışık sizce ne yapmalıyım.

 75. Adsız Cevapla

  Selam arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı

 76. Adsız Cevapla

  Ben Almanya'da yaslı Bakım Bölümü'nü okumaktayım 3 senelik benim tek endişem acaba Almanya'da mezun olduktan sonra diplomam geçerli olurmu Türkiye'de .?

 77. mehdi Cevapla

  9.snıf hasta yaşlı bakım bölümüne geçecegim 9.snıfta kıyafetleri almak zorundmaıyız açık lise öğrencisiyinm.

 78. Gulbeyaz Can Cevapla

  Arkadaslar bende 2015 yaşlı bakimdan mezunum size bir sorum olacakti açık öğretimden hemşireliği tamamlayabilir miyim yani dışardan okuma şansımız var mi bilgisi olan cevaplarsa çok memnun olurum

 79. Gulbeyaz Can Cevapla

  Merhaba arkadaşlar bende 2015 yaşlı bakımı mezunuyum aciktan hemsirelige tamamlama olanagimiz var mi bilgisi olan ?

 80. Adsız Cevapla

  Dgs ye girip güzel bir puan aldıktan sonra açık önlisans veya örgün önlisans mezunu olman yeterli ve hemşirelere geçiş yaparsın

  1. Adsız Cevapla

   dgs sınavına girdiniz mi ? zorluk derecesi hakkında bilginiz var mı?ben girdim kolay bir sınav olmamakla birlikte kontenjanlar 3-4 kişi oluyor. eger dgs den güzel puan almak diyorsanız eğer ygs lys den de iyi puan alabilirsiniz.

 81. Unknown Cevapla

  Mrb arkadaşlar ben bu bölümü çok istiyorum ygs 226 aldım sence yaşlı bakım gelir mi ?

 82. kurtoglu Cevapla

  Ygs 2 den 220 puanim var bu bolumu okumak istiyorum gelir mi ??

 83. Adsız Cevapla

  yaşlı bakımdan paramediğe geçiş durumu var mı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

  1. Adsız Cevapla

   hayır yok

 84. Adsız Cevapla

  arkadaslar benm ygs 2 280 sırlama 404.000 sakarya unv 388.000 ıle alıyor puan 250 sizce bana o unv gelırmı

 85. Behiza Cevapla

  Merhaba ben bu sene sağlık bilimleri fakültesinden mezun oldum hemşire olarak fakat beslenme diyetetik bölümü çok cazip geliyor bana bu yüzden tekrar ygs ye girdim ve yaşlı bakımı okumak ve dgs yapmak istiyorum çoğu kişinin de düşündüğü gibi. Acaba ben hemşirelik mezunuyum ya Yaşlı bakımını muaf olduğum derslerle 1 yılda bitirme şansım var mı ve dgs geçişi çok mu zorluyor sayısal çıkışlıyım çok iyinolmasam da az çok matemetik falan yapabiliyorum bana yardımcı olur musunuz sizce yaşlı bakımı tercih etmeli miyim ?

 86. Unknown Cevapla

  Lise mezunu olan hasta ve yaşlı hizmetleri okumuş biri 40 yaşındaysa KPSS girme hakkı varmı bilgilendirirseniz sevinirim

 87. Adsız Cevapla

  Arkadaşlar bu bölüm bahsedildigi gibi gelecek vadeden falan bir bolum degil. Dgs diyorlar ya 2 sene dgs calistim. Sayisal bolum oldukca zor. Zaten her yer de bekliyordu yasli bakimcilar gelse de 4 yillik bolumlerimize yerleşse diye… Acin dgs kontenjanlarina bir bakin gelip oyle konusun burada . kimsenin hakkina girmeyin. Ben çukurova yaşli bakim mezunuyum. Elimde avucumda birsey yok. Dgs gelmiyor. Ozelde kopek gibi calistiriyorlar. Hem de sadece hasta bakici olarak… İyi dusunun karar verin derim. Allah kolayliklar versin herkese. Bu bolum y a z i l m a z . . .

 88. Esra Cevapla

  Lütfen bana yardım edermisiniz tercih hatası sıralama hatası yüzünden bana bu bölüm geldi bu bölüme kayıt yaptirsammi yoksa hiç yaptirmasammi kayıt için az vaktim var lütfen cevap verin

 89. Esra Cevapla

  Bu bölümü çokta istemiyorum nedeni yapılan yorumlar okuyan mezun olan varsa lutfen yazın

 90. Esra Cevapla

  Lütfen bana yardım edermisiniz tercih hatası sıralama hatası yüzünden bana bu bölüm geldi bu bölüme kayıt yaptirsammi yoksa hiç yaptirmasammi kayıt için az vaktim var lütfen cevap verin

 91. Behiza Cevapla

  Esra liseden hangi bölüm mezunusun biraz da buna bağlı eğer sayısal isen dgs ile iyi işler yapabilirsin ama diğer türlü zorlanacağım bir durum ama şunu da düşün bu sene tercih yaptığın için seneye sınav sonucunda puan olarak kırılma olacak yani bu aldığın Oya'ndan daha yüksek Alman gerekiyor bu yüzden bence kayıt yaptır yaşlı bakımına derim

  1. Esra Cevapla

   Mrb Behiza ben açiköğretim mezunuyum mat.yok

 92. Unknown Cevapla

  Yorumların çoğu gözümu korkuttu bnde yaşlı bakımı okuycam ins ama daha unv. Adımımi atmadan içime şüphe dustu ins hayirlisiysa mezun olurum atanirim ve hakkimla paramı kazanirim

  1. Esra Cevapla

   İnş. Bu bölümü okuyanlar calisanlar hakkıyla gerçekten parasini kaziyor demektir

 93. Behiza Cevapla

  Esra yorumlarının bazılarını silmişsin göremiyorum ama bence şansımı dene ve oku. Her konuşulana kulak asma derim. Şansın olur iş de bulursun belki benim yakınımda örneği var devlette iş değil ama özel kurumda iki arkadaşım yaşlı bakım mezunu neredeyse hemşire gibi görev yapıyorlar ve maaşları da iyi. Yani ne olacağı hiç belli olmaz. Eğer çok pişman olursan okul bitince tekrar sınava girersin Zaman kaybı gibi düşünme bence. Ben 4 yıl okudum bitirdim ama şu an 5 yıllık bir üniversite daha kazandım ve hala okumayı düşünüyorum

  1. Esra Cevapla

   Behiza çok tsk ederim yorumun için ben okur yazarlikla başladım okumaya hepsini dışardan bitirdim ilk senemde bu bölümü kazandım beni korkutan DGS sınavı mat.yok ve söyle bi durum var hani yasli hastaların kişisel temizliğini yapıyormuyuz yapiyorsak bunu nasıl yenebilirim bi önerin varmi

 94. Behiza Cevapla

  Esra azmine imrendim doğrusu böyle devam edersen her şeye yolun açık olur bence. Hastaların temizliği seni korkutmamalı bence ağır işler yapmayacaksın çünkü burada bayan olmanın avantajını kullanıyorsun hasta çevirme kaldırma vs işlerde erkekler ön planda. Bir de çalıştığın yere bağlı bazı şeyler mesela ruh sağlığı merkezleri olursa kişisel temizlik çok görmezsin bir nevi hemşire görevi yaparsın orada bunları engel olarak görmemelisin bence.

  1. Adsız Cevapla

   Cok tesekkur ederim BEHİZA

 95. Behiza Cevapla

  Bir de bölümü okurken staj yapacaksın ve zamanla yaptığın işi benimseyeceksin inan o Zaman şu an ki dikitlerin olmayacak. Ben kandan korkardım ama hemşireliği kıvırdım ve sorun yaşamadım hiç. Zamanla bunlar düzelecek şeyler

 96. Esra Cevapla

  Behiza inan okadar içten geldiki yorumlarin kesin okumaya karar verdim inş. Senin önünde hep açık olur gönlünce olur hersey

 97. Behiza Cevapla

  Seni rahatlarım sanırım bende çok Mutlu oldum �� Çoook teşekkür ederim iyi Dilek'lerin için ��

 98. Adsız Cevapla

  Merhaba hasta yaşlı bakımı lise mezunuyum ortaöğretim kpss ye girmeyi düşünüyorum. Atandım varsayalım hangi ünvanla çalıştırılırım acaba. Bide atanma şqnsım var mı ki

 99. ozge Cevapla

  Ben lise hasta ve yasli bakim mezunuyum kpssden tercih yapabilirmiyim

 100. Adsız Cevapla

  önlisans yaşlı bakımı mezunu lisans tamamlamaya başvuran arkadaşlar. Size hangi bölümler geldi? yardımcı olursanız sevinirim.

 101. adsız Cevapla

  Ben de 2014 önlisans yaşlı bakımı mezunuyum. Öncelikle çalışmak isteyene her yerde iş var. Şu an çok rahat bir hastanede çalışıyorum ve bakım falan yapmıyorum. Ayrıca bize stajda bakım ve temizliği hemşireler öğretiyor zaten. Dgs kolay bir sınav hiç çalışmadan 270 puan aldım ama hedefim diyetetik. Lisans tamamlaya da bu yıl tercih yaptım ve Atatürk Sosyal Hizmete yerleştim. Herkese kolaylık diliyorum

  1. Abdullah Dinçer Cevapla

   hocam iyi günler diyetetik için kaç puan almamız gerek bi de en az kaç net lazım bilginiz var mı acaba

 102. Adsız Cevapla

  Okumayın emeklerime yazık iş yok özelde zaten köpek gibi çalıştırıyorlar devlette desen atama yok ümitlendirmeyin bende böyle yazılardan ümitledim ama iste olmuyor dgs de ise sayısalıniz yoksa gitmeyin bekleyin 1 sene daha adam gibi çalışıp iyi yerler tutturun yaşayan bilir …

 103. wwwyunus Cevapla

  Arkadaslar yaşlı bakım bolümünden hangi sağlık bölümlerine YATAY GECİŞ yapabilirim

  1. abdullahaktas Cevapla

   Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR), Hemşirelik, Hemşirelik Sağlık Hizmetleri bölümlerine geçiş yapma hakkı var.

 104. Behiza Cevapla

  Bir çok bölüme yapabilirsin başta hemşirelik beslenme diyetetik fizik tedavi ve R. Gibi bölümlere geçebilirsin

  1. wwwyunus Cevapla

   Behiza ben buyil kayit oldum seneye birinci sinifin snunda devlet ozel univ diyaliz bolumune gecebilirmiyim bilgin varsa bny yazrmsn

 105. Behiza Cevapla

  Yatay geçişten bahsediyorsun sanırım o konuda bilgim yok ama özel veya devlet arasında geçiş konusunda fark olmuyor. Sadece eğer geçiş oluyorsa mutlaka gideceğin üniversitenin şartları ile aynı olmalı. Ama yatayda yapamazsın ki ya aynı bölüm de olur senin o bölüm için tek şansın tekrar sınava girmen. Ya da bitirip geçmen

  1. abdullahaktas Cevapla

   Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR), Hemşirelik, Hemşirelik Sağlık Hizmetleri bölümlerine geçiş yapma hakkı var.

 106. Adsız Cevapla

  Arkadaslar ben meslek lisesi 10. sınıf öğrencisiyim bölüm olarak hasta ve yaşlı bakım hizmetleri alanını seçtim , beni bu bölüm ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim … TESEKKÜRLER

  1. Adsız Cevapla

   Yazımızı okumanız faydalı olacağını umuyorum özel bir bilgiyi yorum kısmından sorabilirsiniz.

 107. Unknown Cevapla

  Evdr hasta bakımından paramedige gecis var mı varsa nasıl yatay gecis

 108. abdullahaktas Cevapla

  Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR), Hemşirelik, Hemşirelik Sağlık Hizmetleri bölümlerine geçiş yapma hakkı var.

  1. Adsız Cevapla

   Yatay geçiş soruyorlar. Siz ısrarla dikey geçişi bilgi veriyorsun. Hemsireligin yatayı yok.

 109. Hasan Huseyin Yilmaz Cevapla

  Mrbalar arkdslar. Ya ben Yasli bakimi 2. Sinifim burda hep olumlu seyler var �� Atama yok oyle 65 felan diyorlar ya onlar yalan iste mezun olan arkdslarim var ve baska bolumlere gecis yaptilar hepsi yani bostan bosa okumayin.. bende yorumlara aldanip tercih yaptim pismanim.. ama yine de siz bilirsinz..

 110. Soran adam Cevapla

  Aciktan bu bölümü bitiren varmı arkadaşlar?ben bu sene aof yaşlı bakima yerlestim orgunden farklı olarak staj uygulaması yok!keşke bu bölümde staj zorunluluğu gelseymis.bu durum benim lehime yada aleyhime bi hal teşkil eder mi?

 111. Adsız Cevapla

  Cok sagolun arkadaslar hepinizin yorumlari benim icin cok degerliydi cunku hasta temizleyeceksin diyorlardi BEHİZA sanada cok tesekkur ederim en cok sen benim icimi rahatlattin allah senden razi olsun umarim hedeflerini ulasirsin

 112. Behiza Cevapla

  Eğer yardımım dokunduysa ne mutlu bana senin adına çoook sevindim. Umarım hep bu şekilde gidersin. Bende bu ara çok kararsızlık içindeyim bir konuda lütfen dua edin de bende yerimi bir bulayım artık

 113. Seroo Cevapla

  Kesinlikle tavsiye ederim bende bu bolumu okuyorum ilerde rahat edeceğiniz bi meslek

 114. Unknown Cevapla

  Arkadaslar ben de bu yil anadolu universitesinden okumaya basladim yasli bakimi orgun yada acikogretim arasinda fark olurmu sizce is bulma konusunda

 115. Behiza Cevapla

  Hayır hiç bir fark yok ama AÖF de stajları falan nasıl yapıyorlar bu konu da bilgim yok. Mezun olduğunda sende aynı şekilde mezunsun

 116. Adsız Cevapla

  Arkadaşlar bakın herkes kafasından sallamış söyle böyle okuyan biri olarak size biraz bilgi vereyim ;

  1- Yaşlının her türlü baklımını yapıyoruz (Alt değiştirme,altını temizleme,tırnak kesme,yatakta yıkma vb.)

  2-Bölüm süper bir bölüm değil ama yaşlı bakmayı utanç ve pis olarak görmesseniz devlette zor iş bulmanız ama özelde 1200-1400 tl arası sgortalı 12 saat çalışırsınız.

  3- DGS ile geçişler çok zor neden ; talep çok ve kontenjan az her üni 20 30 adam alıyor oda en başarılı 200 kişi yerleşiyor demek ilk 200 e girerim derseniz hemşireliğe geçiş yaparsınız.

  4- Ama özelde sizi adam yerine koyan yok onu soylıyım bence 1 sne daha çalışın baska bolum yakın cunku 2 yıl okuyorsun elıne bır kagıt parcası verıyorlar ve ondan sonra 2 yılın arıya gıdıyor atama yok özeldede canınıza okuyorlar yani 2 yılın ustune soguk su ıcıyorsunuz.

  aöf ten okuyanlar işi ise daha zor çünkü onların stajı bile olmadığı için ne kan alabilir ne iğne yapabilir ne de başka bir iş onlar tamamen yaşlı bakımna ve temizlik işlerine bakar.

  BENCE ; OKUMAYIN, OKUTMAYIN ! AMA İLLA BİR BÖLÜM OKUYİM ÖZELDEDE 12 SAAT 1300 TL YE ÇALIŞIRIM BİR MESLEGIM OLSUN DERSENİZ BUYRUN….. OKUYAN COK SİZİDE YANIMIZA ALALIM …..

 117. pembenur satır Cevapla

  arkadaslar hasta ve yaslı bakımı bolumu mezunuyum.smdı unıversıte okuorum ve dersler gercekten cok kolay.sıze cıddenlıkle solyrum cok gzel bır meslek ınsanın yaptıkca yapası gelıor ve ıs ımknları var arastırıyorum yaslandıkca ınsanlar bu ulke veya baska bır yabancı ulkedekı ınsanlar mutlaka bu bolümün acılmasını ısteyeceler.ve bu bölümü okuyup yabancı ulkelerde calısan ınsanlar var ve calısma ımkanı fazla ben dıyorumkı bnce aklınız varsa sagliık bolumlu olan bölümleri secin iş imkanı var.ve hasta yaslı bakımı bölümü okuyorum severek ypıyorum gurur duyuyorm kendıme .aileme ve akrabalarima bisse oldgunda mudahale edebiliyorum.hemsıreler ne ögrenıyosa yapıyorsa ınanın aynısını yapıyorsunuz bence bu meslegı okumak ısteyec arkadaslar kararınızı ıyı verın gelecegınızı karartmayın …

 118. yutub gogil Cevapla

  Son değişiklik ile 2 yıllık sağlık bölümlerine imtihansız geçiş hakkı kaldırıldı. Çok programlı lise ismi, meslek lisesi ismine dönüştürüldü. Ama okul bölüm içeriği aynen devam edecek.

 119. Emre Gündüz Cevapla

  Bölümü çok övmüşler fakat hiçte öyle değil öncelikle özel sektör de çok az ybt alıyorlar huzur evlerinde maaş olarak çok bişe beklemeyin bazıları bakıcı olarak bazıları sağlık teknikeri olarak alıyor kpss ile atanma işi de öyle düşük değil 2 yıl hiç almamasının ardından 20 kişilik bi kadro açıldı 86.3 ile en düşük Ardahan kapattı sağlık bakanlığı atamasında 0 alım var
  diğer mezun arkadaşlardan daha olumsuz şeyler duyabilirsiniz amacınız geçiş değilse geçmek için çalışmayacaksanız pek düşünmeyin bu durumda derim belki önü açılır ilerde ama kesin bişe yok
  Kusura bakmayın ama şu anki durum bu

 120. Zelal Ekinci Cevapla

  Arkadaşlar sakın yaşlı bakım bölümünü okumayın İnanın ki çok pişman olacaksınız.ataması yok olsa bile 10 kişi alıyorlar.özellerde yaptırmadıkları iş kalmıyor yaşlının her şeyiyle siz ilgileniyorsunuz alt bakımı banyo kişisel bakım herşey ve huzur evleri de temizlik yemek yaptırıyorlar ve çok az bir ücretle okuduğunuz iki yıla yazık edersiniz ben okudum çok pişmanım ve özel bi huzurevinde çalıştım emin olun ki sabredilecek gibi değil

 121. Adsız Cevapla

  Arkadaşlar bölümü seçmek saçmalık falan demeyin şuan sağlık meslek son sınıf öğrencisiyim hemşirelik okuyorum ve lise çıkışlı hemşire olarak mezun olacağım bizde hasta bakımı dersi aldık perine bakımı eğitimi aldık yatak yapımı vs beğenmediğiniz her işin eğitimini aldık ne kadar hemşire olsakta bunlar yapılacak sağlığın temelinde özellikle hemşire açısından bakım yatar. Stajda bakım planı yapıyoruz gerekirse yoğun bakımda perine temizliği yapıyoruz anneniz babanız allah düşürmesin öyle bir konuma gelse sizde yaparsınız önemli olan mesleği en iyi şekilde yerine getirmek seviyorsanız okuyun sevmiyorsanız ilgi alanınızı bulun nurda milletin aklınıda çelmeyin para diyorsunuz normal bi mağazada çalışsan eşşek gibi çalışırsın boyun büküp askeri ücret alırsın insan duası alıyosun bundan ala işmi olur bu dünya için değil öteki dünya için çalışın Allah rızkınızı zaten verir

 122. Gizli Cevapla

  Ne iş imkanı var arkadaşlar neyden bahsediyorsunuz daha yeni mezun oldum. Kaç gündür iş arıyorum gitmediğim özel kurum kalmadı hepsi kapıyı yüzümüze çarptı. Böyle mi iş imkanı var? Okumayın okumayın bu bölümü

 123. Ebru Tükenmez Cevapla

  Açık öğretimde bu bölümü yazdım hemşirelige geçişi düşünüyorum herkes ayrı birşey soyLemis kafam iyice karıştı o kadar mı zor ataması geçiş yapması ��

 124. emin Cevapla

  merhaba yaşlı bakım mezunuyum dgs sınavına girdikten sonra fizyoterapi veya hemşirelik bölümlerinden herhangi birini açıktan okumak gibi bi ihtimalim var mı

css.php