Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Ne İş Yapar?

  Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü ülkemizde Yeditepe Üniversitesi ile Okan Üniversitesinde bulunmaktadır. Her iki üniversite de özel üniversite olmakla birlikte, iki üniversitede de burs imkânları bulunmaktadır. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, maaşları, iş olanakları, iş imkânları konuları...

115 0
  Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü ülkemizde Yeditepe Üniversitesi ile Okan Üniversitesinde bulunmaktadır. Her iki üniversite de özel üniversite olmakla birlikte, iki üniversitede de burs imkânları bulunmaktadır. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, maaşları, iş olanakları, iş imkânları konuları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Hakkında Bilgi
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu bölüm Türkiye’deki iki üniversitede vardır; ancak bu iki üniversitenin öğrenci alımı yaptığı puan türü farklıdır. Yeditepe Üniversitesi MF-4 puanı ile alım yaparken, Okan Üniversitesi YGS-1 puan türü ile alım yapmaktadır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. Yani lisans programları arasında yer almaktadır.
   Bu bölümde bilgisayar mühendisliğinde verilen dersler verilmektedir, yani bu bölümden mezun olanlar, bir bilgisayar mühendisinin yeterliklerine sahip olabilmektedir; ancak bu derslerin yanı sıra işletme ve işletme yönetimi ile ilgili dersler de verilmekte ve öğrenciler her iki alanda da yetiştirilmeye çalışılmaktadır.
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri İş Olanakları, İş İmkânları
Bölümden mezun olanlar çeşitli devlet kurumları ve diğer özel kurumlarda iş bulma imkânına sahip olabilmektedir. Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olanların sahip olduğu iş olanaklarına, bu bölümden mezun olanlar da sahiptir. Mezunların özel sektörde çalışması durumunda, işletme yönetimi ile ilgili dersler de almış olmaları onları avantajlı duruma getirmektedir.
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Maaşları

Bölüm mezunları özel sektörde çalışırlarsa asgari ücretin iki veya üç katı maaşla çalışma olanağı bulabilirler. Tecrübe sahibi olanlar ve kendini iyi bir şekilde geliştirmiş olanlar bu oranı artırma imkanına sahiptir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php