Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri İş İmkanları

    Çalışma ekonomisi ve endüstri İlişkileri bölümü hakkında lazım olacak bilgileri bir araya getirerek faydalı bir yazı oluşturmaya çalıştık. Şimdi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri iş olanakları, çalışma alanları, maaşları KPSS atama puanları yani taban puanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri...

70 0
    Çalışma ekonomisi ve endüstri İlişkileri bölümü hakkında lazım olacak bilgileri bir araya getirerek faydalı bir yazı oluşturmaya çalıştık. Şimdi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri iş olanakları, çalışma alanları, maaşları KPSS atama puanları yani taban puanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Mezunları Ne İş Yapar, Nerelerde Çalışabilir?
Bu bölümden mezun olan öğrenciler birçok resmi kurum veya kuruluşta çalışabilir. Gerek devlet kurumlarında gerekse de özel şirketlerde iş bulma olanağına sahiptir. Bölümü bitirenler devlet bankaları veya özel bankalarda, sendikalarda, Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı veya ilgili birimlerinde ve aynı zamanda elektrik kurumlarında iş bulabilirler. Devlet kurumlarında çalışmak için KPSS’ye girmeleri ve atanmak için yeterli puanı almaları lazımdır. Çalışma Ekonomisi ve endüstri İlişkileri KPSS atama puanlarına bakıldığında 80-92 puanlar ile atama yapıldığını görmekteyiz.
Bölüm mezunları çalıştıkları yerlerde, sendikacılık, toplu sözleşme, sosyal sigorta ve benzeri konularda araştırmalar yaparak bu konularda teklifler sunar ve konu ile ilgili düzenlemeleri, geliştirmeleri yaparlar.
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Hakkında Bilgi

Bölüm lisans programlarından biri olup eğitim süresi 4 yıldır. Türkçe-Matematik alanından mezun olan öğrencilerin alan içi olarak tercih ettikleri bölümler arasındadır. Üniversiteler bu bölüme TM-1 puanı ile alım yapmaktadırlar. 4 yıllık eğitim süresince Hukuk, Ekonomi, Maliye, İşletmecilik ile Yönetim Bilimleri ile ilgili derslerle;  Matematik, Sosyal Düşünceler ve Sosyal Politika Tarihi, Sosyal Politika, Çalışma Ekonomisi, Sendikacılık, Sosyal Güvenlik, Endüstriyel Demokrasi, Gelir ve Servet Dağılımı, Ücretler, Kentleşme Ve Konut Politikası, Türkiye Ekonomisi Ve Sosyal Yapısı, Kooperatifçilik ; Çalışma Sosyolojisi Ve Psikoloji, İstatistik gibi dersler okutulmaktadır. 
   ”çalışma ekonomisi mezunları ne iş yapar, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri maaşları, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri kpss atamaları, taban puanları kaçtır”
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php