İlkbahar ile İlgili Deneme Yazısı

-Sponsor Reklamİlkbahar konulu deneme yazısı, ilkbahar mevsimi ile ilgili kompozisyon, kısa yazı, ilkbaharın güzelliğini anlatan yazı                                                          ...

859 1

-Sponsor Reklam

İlkbahar konulu deneme yazısı, ilkbahar mevsimi ile ilgili kompozisyon, kısa yazı, ilkbaharın güzelliğini anlatan yazı

                                                                YENİDEN DİRİLİŞ
   İlkbahar, yeniden dirilişidir doğanın. Uzun bir istirahate çekilmiş bitkilerin daha dinç bir şekilde uyanışıdır. Nedense ilkbahar neredeyse tüm insanlarda bambaşka duygular uyandırır. Herkes bu mevsimin gelişini dört gözle bekler.

İçeriğin Devamı Aşağıda

-Sponsor Reklam-

   Belki kışın getirdiği zorluklar belki de başka nedenler, baharın gelişinin daha çok özlemle beklenmesine sebep olur. Hem havaların ısınması, doğa yürüyüşleri, piknikler bu mevsimde olur. İnsanoğlunun doğadan kopması mümkün değildir. Topraktan yaratılan insanlar, en çok toprakla haşir neşir olmayı sever. Bu da elbette ki en çok ilkbahar mevsiminde mümkündür. Dağ eteklerinde toplanan rengarenk çiçekler, baharın müjdecisi olan narin nevruz çiçekleri, uçan kelebekler, şırıl şırıl akan dereler bir başka güzeldir. Hele de bizim memleketimizde yani Türkiye’de bahar bir başka güzeldir.

   İlkbaharın güzelliği, açan çiçekler, uçuşan kelebekler bir gelinin gelinliği edasındadır. Bir gelinlik taze bir kıza ne kadar yakışırsa, çiçekler de o kadar yakışır doğaya. Bu mevsimde ne üşürüz ne de sıcaktan bunalırız. Tüm bu nedenler, ilkbahar mevsimini daha coşkulu bir şekilde yaşamamıza vesile olmaktadır.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. ALEYNA USUL Cevapla

    çok güzel bir yazı olmuş ama başlığı ilkbaharın gelişi olsaydı bence daha iyi olurdu .( ama bakın bence ) diyorum sonra diyorlar ki sanan sonra çok üzülüyorum .

css.php