Feng Shui Ev Dekorasyonu İle Evinize Sağlık Getirin

-Sponsor ReklamHer devrin modası, ilgilenenlerin ise adeta yaşam tarzı; Feng Şhui. Doğuşu Çin Cumhuriyeti’ne dayanan bu Orta Doğu felsefesi, herkesi çevrelendiği ortam ile uyumlu hale getiren bir sistemdir. Feng Shui uygulaması, mimariyi, evreni, dünyayı ve insanı birbirine bağlayan metaforik bir kavramdır. Wikipedia’ya göre Feng Shui...

513 0

-Sponsor Reklam

Her devrin modası, ilgilenenlerin ise adeta yaşam tarzı; Feng Şhui. Doğuşu Çin Cumhuriyeti’ne dayanan bu Orta Doğu felsefesi, herkesi çevrelendiği ortam ile uyumlu hale getiren bir sistemdir. Feng Shui uygulaması, mimariyi, evreni, dünyayı ve insanı birbirine bağlayan metaforik bir kavramdır.

Wikipedia’ya göre Feng Shui geçmiş dönemlerde binaları, konutları ve diğer yapıları uğurlu bir şekilde oluşturmak için kullanıldı. Feng Shui’nin doğa ile uyumlu yaşamaya ilişkin ilkeleri bilim dünyası tarafından ‘‘oldukça akılcı’’ bulunmasına rağmen Feng Shui’nin kanıtlanmış bilimsel bir dayanağı yoktur.

Evinizi döşerken ise sağlık, Feng Şhui ev dekorasyonunu tercih etmenizin ilk sebebi olmalı. Sağlıklı bir yaşam geçiriyor ya da bazı ufak tefek sağlık problemleriniz olsun fark etmiyor; Feng Shui, sizin enerji ve sağlık seviyenizi arttıracaktır. Eğer Feng Shui ev dekorasyonunuzda basit seviyedeki sağlık tüyolarını atlarsanız, Feng Shui ile ilgili daha ileri seviyelerdeki yaptırımlarınızdan verim alamayabilirsiniz.

Feng Shui ev dekorasyonunda sağlık için uygulayabileceğiniz birkaç adımı aşağıdaki maddeler ile atmaya kolayca başlayabilirsiniz.

1-İyi Kalitede ve Temiz Bir Hava Yaratın

Çoğu zaman ihmal edilmesine, hatta bilinmemesine rağmen Feng Şui ev dekorasyonu için ilk şart, evin içinde temiz bir havaya sahip olmaktır. Bunun için Feng Şui’nin tavsiye ettiği bir çok hava arındırıcı bitki var; ancak siz yine de evinizi sevdiğiniz bitkiler ile donatabilirsiniz.

Bunun yanında evi sık sık havalandırıyor olmak iyi bir seçenek. Evdeki oksijensiz havanın temiz hava ile yer değiştirmesi, sağlığınız için çok faydalı bir adım. Bazı esanslı yağlar da aynı şekilde havanızı temizleyebiliyor, bunları oda spreyi olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda evinize yerleştireceğiniz bir arıtma cihazı da işinizi kolayca görecek bir yöntem.

Seçiminiz ya da kendi çözümünüz ne olursa olsun, evinizi mutlaka havalandırmanız gerektiği hem doğru bir Feng shui ev dekorasyonu hem de sağlığınız için kesin bir gereklilik.

2-Yeterli Doğal Işık Sağlayın

Armie Yemek Odası

 

Işık bizim en temel ihtiyaçlarımızdan bir tanesi. Bu konuda hassas davranıp bedenimize ve ruhumuza yeterli derecede ışığı sağlamak bizim görevimiz. Evinizi dekore ederken Feng Shui dokunuşları istiyorsanız ışığın yanında renklere de özen göstermeniz gerekiyor. Bu nedenle aydınlık sağlayacak renklerin tercih edilmesi gerekir. Koltuk ve aksesuarlarda dinamik renkleri tercih etseniz de beyaz yemek odası modelleri bu dekorasyon stili için daha uygun olacaktır. Çetmen imzası taşıyan Armie yemek odası bu konuda iyi bir seçim olabilir.

Feng Shui ev dekorasyonu yaparken, evin yeterli derecede doğal ışık almasını sağlamak çok önemli. İmkanınız varsa yere kadar uzanan camlar, büyük pencereler yaptırmak doğal ışığı almanın en iyi yöntemi. Bu sizin doğal ve sağlıklı güneş ışığından bolca faydalanmanıza yardımcı olacaktır.

Yeterli doğal ışığı eve sağladıktan sonra evin içine iyi bir aydınlatma kurmak gerekiyor. Bu konu da Feng Shui için en az doğal ışık kadar önemli. Evin içini iyi bir ışıklandırma sistemi ile donattığınız zaman sağlığınız ve huzurunuzdaki farklılığı anında hissedeceksiniz.

3-Dağınıklıktan Uzak Bir Ortam Yaratın

Aytaşı Yatak Odası

Feng Shui ev dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, huzurlu ve düzenli bir ev ortamı yaratılmasıdır. Bunun için ise dikkat edebileceğiniz birkaç basit püf nokta var.

Bunlardan ilki evinizde rüzgar gülü bulundurmanız. Bu, sizin kalabalık enerjinizi alıp götürecek bir detay olacaktır. İkincisi ise evinizde Feng Shui renkleri ve Feng Shui bitkileri kullanmanız. Bunlar da sizin doğanıza daha yakın ve bütünleşik bir his içerisinde olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda etrafta bolca boş alan olması gerekiyor.

Çok amaçlı dolapları bulunan gardıropları tercih edin. Eşyalarınızı düzenli şekilde yerleştirmeyi başarırken, aynı zamanda ortamın düzenini de koruyabilirsiniz. Eğer küçük bir alana sahipseniz, bir duvarı komple dolapla kapatmak yerine köşeli dolapları da tercih edebilirsiniz. Fonksiyonel yatak odası takımları içerisinde köşeli dolap seçeneklerinin kullanıldığı modeller bulunuyor. Çetmen Aytaşı yatak odası da bu konuda en şık ve kullanışlı örneklerden biri.

Temiz hava, doğal ışık ve dağınıklıktan uzak bir ortamı sağladığınız zaman doğru bir Feng Shui ev dekorasyonu yapmanın diğer aşamalarına geçebilirsiniz. Uygulayabileceğiniz diğer Feng Shui ev dekorasyonu önerilerini ise aşağıda sizin için sıraladık;

• Evinizi yeşil bitkiler ile donatın. Ahşap ve su Feng Shui elementlerini bulundurmak sağlığınız için çok faydalı olacaktır. Feng Shui ev dekorasyonu, bitkileri özellikle yatağınızın yanına konumlandırmanızı öğütlüyor.
• Eğer yatağınızın yanına ya da evinizin istediğiniz köşesine bitki yerleştirme imkanınız yoksa ya da daha fazla doğal ortam yaratmak istiyorsanız, mobilya renklerinizi kahverengi ve yeşilden yana kullanarak ahşap elementini yakalayabilirsiniz. Mavi ve siyah mobilya ve eşya seçimi ise su elementini evinizde bulundurmanızı sağlıyor.
• Evinizi iyi düşünülerek yerleştirilmiş aynalar ile donatmak, Feng Shui’nin su elementini evinizde bulundurmanızı sağlayacaktır.
• Sabah uyanıp gözlerinizi ilk açtığınızda göreceğiniz manzarayı iyi seçmeniz gerekiyor. Aynı durum odanızın kapısını ilk açtığınızda gördüğünüz manzara için de geçerli.
• Bir çok internet sitesinden kolayca tespit edebileceğiniz Kua numaranız ile döşeyeceğiniz mobilyalarınızın hangi yöne doğru bakmasının gerektiğini bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin Feng Shui’de değerlendirilen Doğu ya da Batı kişilik tiplerinden hangisine ait olduğunuz ile alakalı.

Bütün bu önerilerden bazıları sizin için ufak detaylar gibi görünüyor olabilir. Ancak gerçek bir Feng Shui ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız, evinizin içerisinde öncelikle iyi ve kaliteli bir temiz hava yaratmalı, dışarıdan en etkili şekilde doğal ışığı aldığınızdan emin olmalı ve son olarak sizi evinizdeki dağınık görüntüden kurtaracak ipuçlarını uygulamalısınız.

Bu üç ana maddeyi gerçekleştirdikten sonra sağlığınız için gerekli diğer Feng Shui adımlarını atmaya hazırsınız demektir. Bedeniniz en ufak detayları bile fark edip ona göre tepki veriyor. Vücudumuza iyi ve saygılı davranmalı, ona ihtiyaç duyduğu güzelliği ve keyfi vermeliyiz. Bu hem sağlığımızı, hem de huzurumuzu arttıracaktır. Bu yüzden Feng Shui ev dekorasyonu uzun zaman geçirdiğimiz ev ortamımızdaki huzurumuz için çok önemli.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php